Reklama

Reklama

​MMA. Były olimpijczyk stracił palec podczas walki, nie przestał zdawać ciosów

Khetag Pliev to były zapaśnik, który reprezentował Kanadę na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Od jakiego czasu występuje na galach MMA. Na ostatniej z nich doznał potwornej kontuzji, a mimo to nie przestał zadawać ciosów i nie chciał się poddać.

Urodzony w Rosji wielokrotny reprezentant Kanady w mistrzostwach świata w zapasach, olimpijczyk z Londynu, od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w innych sportach walki. Ma za sobą epizod bokserski, a ostatnio para się walkami MMA.

Na gali CFFC zawodnik nazywany "Terminatorem" mierzył się z Devinem Goodalem. Po niezłej pierwszej rundzie, pojedynek został przerwany. Powodem był odnaleziony przez sędziego ringowego palec serdeczny, należący jak się okazało do Plieva.

Nie zauważył, ani nie poczuł momentu kontuzji

Pliev nawet nie zauważył, ani nie poczuł momentu, w którym doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. Bił się dalej i nawet po tym, gdy uświadomił sobie fakt odniesionej kontuzji, deklarował chęć kontynuowania walki.

Reklama

Nie dopuszczono do tego, a fightera przewieziono do szpitala. Chirurgom udało się uratować palec i złączyć go z ręką Kanadyjczyka. Efekty tej niecodziennej kontuzji, mogą jednak uniemożliwić dalszą  karierę w MMA byłemu zapaśnikowi.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje