Reklama

Reklama

MMA. Bartłomiej Stachura rozłożył na czynniki pierwsze styl walki Israela Adesanyi, rywala Jana Błachowicza

​- Fundamentem jego oktagonowej gry są jego zmyłki, "kiwki" i przyruchy. Filozofia jego walki brzmi tak: jeden prosty musi zostać poprzedzony dwudziestoma "kiwkami" - mówił w magazynie "Koloseum" Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl., który rozłożył na czynniki pierwsze styl walki Israela Adesanyi.

Stachura skrupulatnie przeanalizował ostatnie pojedynki w UFC najbliższego rywala Jana Błachowicza. Wyróżnił trzy najważniejsze elementy jego sposobu walki. 

Reklama

- To działa z trzech powodów. Po pierwsze, w swoich poczynaniach jest niezwykle finezyjny i sugestywny. Kapitalna koordynacja nóg, tułowia, ramion i głowy. Wydaje się, że rzeczywiście chce wyprowadzić te uderzenia. Po drugie, jest niebywale szybki. Gdy rywal poczuje jego szybkość, później przed każdą "kiwką" reaguje zbyt mocno. Po trzecie, zasięg. Nigeryjczyk ma kapitalny zasięg, przez co rywale nerwowo reagują na jego zmyłki - tłumaczył ekspert. 

Innym istotnym elementem gry, jaką prezentuje "The Last Stylebender" jest jego specyficzny sposób wyprowadzania ataków. Większość z nich poprzedza przyruchami. 

Jak walczy Adesanya?

- Jak ustawia sobie lewego prostego? Najpierw "kiwka" biodrem i potem wyprowadza szybkiego prostego. Jak wyprowadza crossa? Straszy łokciem, dzięki czemu skraca dystans i zaskakuje rywala soczystym krzyżowym - mówił Stachura. 

Czytaj więcej na polsatsport.pl

mtu, Polsat Sport

Dowiedz się więcej na temat: Jan Błachowicz | Israel Adesanya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje