Reklama

Reklama

Michał Materla i Jay Silva stoczyli najlepszą walkę KSW 26

Michał Materla obronił mistrzowski pas federacji KSW w wadze średniej pokonując po zaciętym pojedynku Jaya Silvę. Ich klasę docenili Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Szefowie KSW przyznali Materli i Silvie bonus za najlepszą walkę sobotniej gali.

To było już trzecie starcie "Cipao" z Silvą. Przed KSW 26 bilans był remisowy. W maju 2012 roku zwyciężył Materla, pół roku temu górą był jego rywal. W sobotni wieczór mieli ostatecznie rozstrzygnąć kto jest lepszy i komu należy się pas federacji w wadze średniej.

Reklama

Po trzech trzymających w napięciu rundach sędziowie jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Polaka (29:27, 30:27, 29:28). Silva nie szukał wymówek i z uznaniem wypowiadał się o Materli, którego na  ceremonii ważenia popchnął i próbował sprowokować do bójki.

- Nie będę szukał wymówek. Taki jest sport, raz się wygrywa raz przegrywa. To był jego wieczór. Miał świetny plan na walkę i go zrealizował. Byłem naprawdę dobrze przygotowany, Michał pokonał dobrą wersję Jaya. Wiedział, że przyjechałem urwać mu głowę, ale nie dopuścił do tego i wygrał - przyznał Silva.

Warto przypomnieć, że w puli poprzedniego pojedynku Materli z Silvą nie było mistrzowskiego pasa. Silva wygrał po efektownym nokaucie, ale nie mógł zabrać cennego trofeum do domu. "Cipao" postanowił mu to wynagrodzić.

- To nie było moje show, tylko nasze. Jay wygrał poprzednią walkę, dlatego chciałem oddać mu pas na pamiątkę - powiedział Materla, po czym wręczył go Silvie.

Polak przeprosił też kibiców za zachowanie po wrześniowym starciu. Materla nie podał wówczas rywalowi ręki. - Przepraszam kibiców, to było niehonorowe, byłem świeżo po nokaucie - wyjaśnił.

Jay nie chciał jednak przyjąć pasa. - Widzicie jak Michał się zmienił od tamtej porażki? Stał się lepszym człowiekiem, teraz to prawdziwy mistrz. Trzymaj, ten pas jest twój, jesteś mistrzem - powiedział Silva.

Wyniki gali KSW 26

Walka wieczoru (o pas mistrza KSW w wadze średniej)

84 kg: Michał Materla pokonał Jaya Silvę jednogłośną decyzją sędziów.

Główna karta:

120 kg: Marcin Różalski pokonał Nicka Rossborougha przez TKO (2. runda).

66 kg: Artur Sowiński pokonał Anzora Ażijewa przez dyskwalifikację (uderzenie kolanem w parterze).

93 kg: Goran Reljić pokonał Karola Celińskiego jednogłośną decyzją sędziów.

55 kg: Kamila Porczyk pokonała Irinę Szaparenko jednogłośną decyzją sędziów.

120 kg: Michał Andryszak pokonał Pawła Słowińskiego przez TKO (1. runda)

70 kg: Siergiej Grecicho pokonał Jakuba Kowalewicza jednogłośną decyzją sędziów.

Pozostałe: 

66 kg: Arbi Szamajew pokonał Helsona Henriquesa jednogłośną decyzją sędziów.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Materla | Jay Silva

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama