Reklama

Reklama

Michael Bisping zastąpi Andersona Silvę na gali UFC w Szanghaju

Zaledwie kilkadziesiąt godzin trwała niepewność dotycząca walki wieczoru na galę federacji Ultimate Fighting Championship (UFC) w Szanghaju, która odbędzie się 25 listopada. Wobec problemów dopingowych Andersona Silvy to Michael Bisping stanie do walki z Kelvinem Gastelumem.

Brytyjczyk stoczy tym samym drugi pojedynek w ciągu zaledwie trzech tygodni.

W sportach walki na najwyższym światowym poziomie bardzo rzadko zdarza się, by zawodnik zgodził się powrócić do oktagonu czy ringu w ciągu niecałego miesiąca od poprzedniej swojej walki. Bisping ma jednak doświadczenie w podejmowaniu wyzwań przy krótkim czasie na przygotowania, w ten sposób m.in. latem ubiegłego roku sensacyjnie zdobył mistrzostwo świata w wadze średniej, gdy pokonał Luke'a Rockholda.

Teraz podczas bardzo ważnej dla federacji UFC gali Fight Night 122 w Szanghaju zgodził się stanąć do walki z Kelvinem Gastelumem. Do pojedynku dojdzie zaledwie 20 dni po tym, gdy Bisping stracił wspomniany pas na rzecz powracającego do oktagonu po czterech latach Georges'a St-Pierre'a. Na rozegranej w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden gali Brytyjczyk przegrał w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców.

Reklama

"Dwie walki wieczoru w trzy tygodnie na dwóch różnych końcach planety...bułka z masłem" - napisał Bisping na swoim Instagramie. W pojedynku ze sklasyfikowanym na 8. miejscu w rankingu federacji Gastelumem 38-letni wojownik walczyć będzie o 21. triumf w historii występów w UFC, dzięki czemu stałby się samodzielnym rekordzistą pod tym względem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama