Reklama

Reklama

Materla i Wallace powalczą o pas, powrót Chalidowa

Poznaliśmy datę kolejnej gali Konfrontacji Sztuk Walki. Następna po jubileuszowej, dwudziestej już odsłonie KSW, odbędzie się 1 grudnia na warszawskim Torwarze. Wcześniej, bo już 15 września, gwiazdy MMA zagoszczą w Ergo Arenie.

Główną atrakcją grudniowej gali będzie powrót na ring największej gwiazdy KSW, Mameda Chalidowa. Co prawda podczas niedzielnego spotkania czołowych wojowników KSW z fanami chęć walki z Czeczenem z polskim paszportem zgłosił Szymon Majewski, ale na nazwisko prawdziwego rywala Chalidowa przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Znamy natomiast obsadę walki o pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze średniej.  Przeciwnikiem broniącego tytułu Michała Materli będzie dobrze znany polskim fanom Rodney Wallace. Ostatniego pobytu w Polsce amerykański "fighter" nie wspomina jednak najlepiej. Podczas KSW 19 został brutalnie znokautowany przez Chalidowa w pierwszej rundzie.

Reklama

Według informacji serwisu mmarocks.pl kolejną walkę, już w 2013 roku Chalidow stoczy w USA. Najlepszy zawodnik KSW zdradził, że w ciągu najbliższych kilku dni podpisze kontrakt z jedną z tamtejszych federacji. Nie wiadomo jednak, czy będzie to najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, czyli UFC.

Tymczasem już 15 września w Ergo Arenie fani zobaczą w akcji m.in. Jana Błachowicza, Mariusza Pudzianowskiego, Karola Bedorfa, Marcina Różalskiego i byłego...piłkarza m.in. Górnika Zabrze i Cracovii, Jacka Wiśniewskiego. Poniżej pełna rozpiska gali.

Zestawienie walk na KSW 20:

Jan Błachowicz - Houston Alexander

Mariusz Pudzianowski - Christos Piliafas

Marcin Różalski - Jerome Le Baner

Karol Bedorf - Karl Knothe

Rafał Moks - Borys Mańskowski

Kamil Waluś - Jacek Wiśniewski

Anzor Azhiev - Paul Reed

Dowiedz się więcej na temat: Mamed Chalidow | Pudzianowski | KSW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje