Reklama

Reklama

Mariusz Pudzianowski. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. wpisów "Pudziana"

​Prokuratura wszczęła postępowanie ws. wpisów Mariusza Pudzianowskiego na Facebooku. Były mistrz świata strongmanów, a obecnie zawodnik MMA w swoim poście zagroził kijem bejsbolowym uchodźcom, którzy włamują się do jego tirów, zagroził im, że zorganizuje im przyspieszony kurs asymilacji.

Pudzianowski od dłuższego czasu nie ukrywa swoich poglądów na temat uchodźców. Popularny "Pudzian" na swoim profilu w serwisie Facebook regularnie zamieszcza posty, w których wyraża swój stosunek na temat imigrantów przybywających w ostatnich miesiącach do Europy.

Były mistrz świata strongmanów prowadzi firmę transportową, która ponosi szkody na tym, że uchodźcy włamują się do jego tirów, by przeprawić się nielegalnie przez kanał La Manche.

"Pudzian" napisał:

"Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji.PS: Wczorajszy film z dnia 21.01.2016 został zablokowany i usunięty bo pokazałem co się dzieje w UK I Francji przed wjazdem na prom w Calais!!!

Reklama

Tutaj mamy do czynienia z obroną mienia własnego, które przez konwencję praw człowieka jest gwarantowane. Jeśli cię ktoś zaatakuje masz prawo się bronić, a jeśli ci coś ukradnie to na gorącym uczynku możesz go złapać, tudzież poturbować w celu zapobiegnięcia przestępstwu."

Kierowcy firmy "Pudziana" cierpią na tych incydentach. Mimo całkowitej niewiedzy o "pasażerach", są karani wysokimi mandatami przez francuskie i brytyjskie urzędy celne.

"Pudzian" zamieścił ostatnio na swoim Facebooku filmik pt. "STOP Islamizacji". Wideo zostało już usunięte, ale na fanpage’u zawodnika MMA w dalszym ciągu można znaleźć rozmaite treści, w których jednoznacznie wyraża on swój negatywny stosunek do nielegalnych imigrantów.

Post Pudzianowskiego o tym, jak zamierza się rozprawić z nielegalnie przekraczającymi kanał La Manche imigrantami zyskał ponad 24 tys. polubień, a ponad dwa tysiące osób go udostępniło.

Po doniesieniu organizacji "HejtStop" sprawą zajęła się prokuratura. Jej zadaniem będzie sprawdzenie, czy doszło do złamania prawa z tytułu naruszenia art. 256 Kodeksu Karnego, dotyczącego m.in. nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych i wyznaniowych. 

Za tego typu czyn niedozwolony grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Pudzianowski opublikował już oświadczenie ws. rozpoczętego przeciwko niemu postępowaniu. Poniżej umieszczamy post z jego Facebooka.

Organizacja "HejtStop" ma w programie "promowanie wartości liberalnych i światopoglądowe korzenie", a także "promocję integracji europejskiej". Ostatnio organizacja protestowała przeciw lokalizacji nad jeziorem Malta w Poznaniu odbudowywanego, a zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy