Reklama

Reklama

KSW 61. Pojedynek "Pudziana" z "Jurasem" w walce wieczoru

Kolejna gala federacji KSW odbędzie się piątego czerwca. W walce wieczoru zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski.

Trwa gala KSW 60. Transmisja dostępna jest w systemie PPV  Cyfrowego Polsatu i na platformie IPLA, pod tym linkiem.

Swoją ostatnią walkę w klatce największej polskiej organizacji "Pudzian" stoczył w marcu tego roku. Początkowo przeciwnikiem legendarnego strongmana miał być Serigne Ousmanne Dia. Senegalski "Bombardier" w dniu gali doznał jednak ataku wyrostka robaczkowego, przez co musiał wycofać się z pojedynku. W ostatniej chwili jego miejsce zajął Nikola Milanović, dla którego był to debiut w MMA. Niespodzianki nie było i Pudzianowski bardzo szybko rozprawił się z Serbem. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z nieporównywalnie większym wyzwaniem w osobie Jurkowskiego.  

Przerwa "Jurasa" od walk trwa już jednak dwa lata. Po raz ostatni pierwszy turniejowy mistrz KSW pojawił się w klatce w kwietniu 2019 roku. Wówczas na KSW 48 w Lublinie zawodnik WCA Fight Team pokonał Stipe Bekavaca w pierwszej rundzie. Chorwat nie był w stanie kontynuować walki ze względu na kontuzję kolana. Jurkowski miał wrócić do klatki już w zeszłym roku, lecz jego walka z Szymonem Kołeckim została dwukrotnie odwołana. Za pierwszym razem kontuzji doznał "Juras", a za drugim uraz z pojedynku wyeliminował mistrza olimpijskiego z Pekinu. 

Reklama

Starcie odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej. Walka Jurkowski - Pudzianowski będzie największą atrakcją gali KSW 61. 

mtu

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama