Reklama

Reklama

KSW 58. Szymon Kołecki faworytem w starciu z Zawadą

Już 30 stycznia organizacja KSW zorganizuje pierwszą galę w tym roku. Zaprezentuje się na niej Szymon Kołecki, który zmierzy się z niebezpiecznym Martinem Zawadą. - Pewniejszy byłbym wygranej Kołeckiego, choć zaznaczę – szanse obstawiam na 60 do 40 – typuje redaktor naczelny naszemma.pl Kamil Gieroba.

Kołecki bardzo dobrze odnalazł się w MMA. Z dziewięciu walk przegrał tylko jedną. W KSW jest niepokonany. Wygrywał z Mariuszem Pudzianowskim i Damianem Janikowskim. Teraz poluje na kolejne duże nazwisko, jakim jest Martin Zawada.

Reklama

- To, co mi się podoba w Kołeckim, to rozważnie prowadzona kariera. Ma świadomość, że z dnia na dzień nie zdobędzie pasa. Do tej pory zwycięstwo z Damianem Janikowskim to jego najpoważniejsze osiągnięcie w MMA. Wcześniej poradził sobie z Mariuszem Pudzianowskim, który mimo upływu lat, jest nadal dużym nazwiskiem na polskiej scenie - mówi Interii Gieroba.

Kołecki miał ponad roczną przerwę. Od czasu, gdy pokonał Janikowskiego, a było to w grudniu 2019 roku, nie wszedł do klatki. Na pewno miała na to wpływ pandemia. Kilka razy przekładano też jego pojedynek z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim, aż w końcu z niego zrezygnowano, przynajmniej na tę chwilę.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Były sztangista nie mógł się doczekać powrotu do klatki, więc zmierzy się z Zawadą. Gieroba uważa, że to dobry wybór.

- Zawada to aktualnie najbardziej optymalna opcja dla Kołeckiego. Z jednej strony Martin jest starym wyjadaczem i niebezpiecznym stójkowiczem, co pokazał nam wygrywając aż 18 walk przez nokaut. Z drugiej - to zawodnik niestabilny pod względem formy. Często przeplatał porażki zwycięstwami, stąd nie zaistniał w poważniej w większych organizacjach - komentuje Gieroba.

Ekspert przyznaje też, że faworytem tej walki jest Kołecki. Zawada jest jednak nieprzewidywalny i może go zaskoczyć.

- Rozstrzygnięcie w parterze jest ostatnim, jakiego bym się spodziewał. Walka zakończy się decyzją po fajnej, stójkowej bitwie albo nokautem. A stawiając konkretniej, to chyba pewniejszy byłbym wygranej Kołeckiego, choć zaznaczę - szanse obstawiam na 60 do 40 - typuje Gieroba i dodaje - Wygrana umocniłaby status Kołeckiego w dywizji. Kto wie, być może w najbliższym czasie zacznie mocniej pukać do ścisłej czołówki w KSW.

Gala KSW 58 odbędzie się 30 stycznia. Pojedynek Kołeckiego z Zawadą będzie znakomitą przystawką przed walką wieczoru, w której Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Torresem. Stawką tej konfrontacji będzie pas KSW w wadze piórkowej.

Wydarzenie będzie dostępne w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie oraz w internecie na platformach IPLA i KSWTV.com

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: KSW 58 | Szymon Kołecki | Martin Zawada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje