Reklama

Reklama

KSW 58. Jakie kary dla uczestników awantury po walce Musajew - Juriszić?

Najwięcej emocji po KSW 58 wzbudziło nie tylko sensacyjne zwycięstwo Daniela Torresa, ale też awantura pomiędzy Szamilem Musajewem oraz Uroszem Jurisziciem i ich narożnikami. Sternicy polskiej federacji nie ukrywają, że posypią się kary.

Pojedynek Musajewa z Jurisziciem sam w sobie zapowiadał się bardzo ciekawie. Spotkało się w końcu dwóch niepokonanych zawodników.

Rosjanin i Słoweniec nie zawiedli oczekiwań. Po emocjonujących trzech rundach sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Musajewa.

Jeszcze ciekawiej było jednak po walce. W klatce doszło do ogromnej awantury. Musajew i Juriszić urządzili sobie swoistą "dogrywkę". Do konfliktu włączyły się też ich narożniki i powstało ogromne zamieszanie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Uczestnicy zajścia mogą spodziewać się dotkliwych kar. Właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie ukrywają, że zbadają sprawę i wyciągną konsekwencje.

- Mamy 12 kamer, które obserwowały tę sytuację. Każda osoba, która kopnęła leżącego, czy zachowała się nieprofesjonalnie, zostanie zdyskwalifikowana i ukarana. Nie będzie usprawiedliwienia - powiedział po wczorajszej gali Kawulski w rozmowie z Dominikiem Durniatem.

Nie ma znaczenia ilu zawodników u nas mają trenerzy, czy ile zawodnicy mają wygranych walk. Jeśli w sposób ewidentny będzie widać, że ktoś zachował się agresywnie, żegna się z KSW. Chcemy, żeby ten komunikat poszedł jasno do wszystkich kibiców - dodał.

Wtórował mu Lewandowski. Zaznaczył przy tym, że winni zostaną ukarani prawdopodobnie karami finansowymi.

- Na pewno będą kary finansowe. Myślę, że nie będzie żadnej dyskwalifikacji, dlatego że cała sytuacja wydarzyła się po ogłoszeniu werdyktu - przyznał.

Sprawa będzie dogłębnie badana. Nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszona decyzja. KSW raczej nie będzie się spieszyć z jej ogłoszeniem, dając sobie czas na dokładne przeanalizowanie wszystkich okoliczności całego zamieszania.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje