Reklama

Reklama

KSW 55. Mamed Chalidow wygrał z Scottem Askhamem i zdobył pas kategorii średniej

Mamed Chalidow w efektowny sposób znokautował Scotta Askhama i zdobył pas kategorii średniej! Wcześniej Michał Materla triumfował w starciu z Aleksandarem Iliciem.

W walce wieczoru o pas zmierzyli się Scott Askham z Mamedem Chalidowem. Było to drugie starcie zawodników. Pierwszy raz walczyli oni w grudniu poprzedniego roku i wtedy zwycięstwo na punkty odniósł reprezentant Anglii.

Starcie trwało tylko 36 sekund i zakończyło się efektownym nokautem. Chalidow wysokim kopnięciem z wyskoku trafił Askhama i po chwili sędzia przerwał walkę, a pas kategorii średniej trafił do niego.

40-latek zapowiadał, że nie odejdzie z KSW bez mistrzowskiego tytułu i w sobotni wieczór udowodnił, że nie rzucał słów na wiatr.

- Nie mam pomysłu, jak porównać siebie z teraz do tamtego Mameda sprzed lat. Najważniejsze, że mam w sobie energię i chęć, żeby jeszcze raz sięgnąć po mistrzowski pas. Chcę go mieć z powrotem u siebie. Wierzę, że tak się stanie. Od wiary wszystko się zaczyna - mówił w wywiadzie udzielonym Interii. Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ.

W co-main event gali KSW 55 Michał Materla starł się natomiast z Aleksandarem Iliciem. Reprezentant Polski ostatnio mierzył się na gali EFM 5, podczas której udało mu się pokonać Wilhelma Otta. Zawodnik wrócił do KSW i udało również udało mu się odnieść zwycięstwo.

Reklama

Szczecinianin wprawdzie w 1. rundzie znalazł się na deskach, jednak przetrwał najbardziej kryzysowe momenty. W 2. rundzie to on przejął inicjatywę i po serii ciosów młotkowych, sędzia zdecydował się przerwać walkę.  

Karta walk KSW 55:

Walka o pas kategorii średniej:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) pokonał Scotta Askhama (19-5, 12 KO, 2 SUB) przez nokaut w pierwszej rundzie.

83,9 kg/185 lb: Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 SUB) pokonał Aleksandara Ilicia (12-4, 8 KO, 2 SUB) przez TKO w drugiej rundzie.

83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 SUB) pokonał Andreasa Gustafssona (6-1, 3 KO, 2 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29)

77,1 kg/170 lb: Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 SUB) pokonał Iona Surdu (10-3, 7 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.

61,2 kg/135 lb: Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 SUB) pokonał Patryka Surdyna (5-1, 1 KO, 2 SUB) przez techniczne poddanie (trójkąt rękoma) w drugiej rundzie.

95 kg/209 lb: Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 SUB) pokonał Stipe Bekavaca (19-11, 13 KO, 4 SUB) przez TKO w drugiej rundzie.

77,1 kg/170 lb: Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 SUB) pokonał Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.

52,2 kg/115 lb: Karolina Wójcik (7-2, 2 KO) pokonała Sylwię Juśkiewicz (9-6, 6 KO) jednogłośną decyzją sędziów.

Zapis relacji na żywo:

23:33 - Co tam się wydarzyło?! Chalidow wykonał niesamowite kopnięcie, którym posłał Askhama na deski. Niesamowite!

23:31 - Mamed Chalidov znokautował Scotta Askhama w niewiarygodny sposób!

23:29 - Obaj już w klatce. Za moment pierwszy gong!

23:27 - Czas na mistrza! Scott Askham już podąża w stronę placu boju. 

23:23 - To jest ten moment! Walka wieczoru już za chwilę! Mamed Chalidow zmierza w stronę klatki. 

23:16 - Michał Materla przetrwał trudny moment, gdy Aleksandar Ilić posłał go na deski. Mimo to udało mu się odwrócić losy pojedynku i odnieść ważne zwycięstwo!

23:11 - II Runda. Na początku rundy Ilić wyprowadził nieudane kopnięcie, po którym znalazł się na plecach. Materla skontrolował rywala w parterze. Szybko doszedł do krucyfiksu, którym wykluczył ręce Serba. Kiedy kolejne ciosy młotkowe spadały na głowę "Jokera", walkę przerwał sędzia. Wielki powrót Michała Materli!

23:10 - Koniec walki! Michał Materla rozbił rywala w parterze!

23:07 - I Runda. Ilić zaczął od mocnych kopnięć na korpus. W końcu "Joker"  lewym prostym posłał na deski Materli. Były mistrz KSW chwycił się nogi rywala i przetrwał kryzys. Następnie udało mu się obalić Ilicia. W parterze Materla zadawał ciosy z góry, lecz Serb przetrwał natarcie. Stójka dla Ilicia, parter dla Materli. 

23:00 - Czas na co-main event gali KSW 55. Aleksandar Ilić już zameldował się w klatce. W jej stronę zmierza serce federacji KSW - Michał Materla! 

22:52 - Janikowski przetrwał trudne chwile i odniósł zwycięstwo. To nie była łatwa przeprawa dla Polaka!

22:50 - 29-28, 29-28, 28-29 dla Janikowskiego! Sędziowie tym razem nie byli jednomyślni. Damian Janikowski funduje Gustafssonowi pierwszą przegraną w zawodowej karierze! 

22:47- III Runda. Trzecia odsłona zaczęła się nieźle dla Janikowskiego. W pewnym momencie efektownie wyciął swojego rywala niskim kopnięciem. Brązowy medalista olimpijski atakował low kickami wykroczną nogę Szweda. W końcu Janikowski przeniósł walkę do parteru i tam kontrolował walkę. Gdy Szwedowi udało się na chwilę wstać, Polak ponownie przewrócił rywala. Po raz pierwszy o werdykcie walki Damiana Janikowskiego decydować będą sędziowie punktowi! 

22:41- II Runda. Na początku drugiego starcia zobaczyliśmy sporo chaosu w stójce po obu stronach. Później jednak Gustafsson ustawił celownik i zaczął wywierać presję na wyraźnie zmęczonym Polaku. Kiedy przewaga Szweda zaczęła się coraz bardziej zaznaczać, Janikowski wykonał dwa obalenia, lecz Szwed po każdej tej próbie z łatwością się podnosił. Janikowskiemu ewidentnie zaczyna brakować sił. Ostatnia runda prawdopodobnie będzie decydująca dla losów pojedynku. 

22:35 - I Runda. Gustafsson od pierwszego gongu ruszył z ciosami na Polaka. Janikowski jednak z łatwością haczeniem obalił rywala. W parterze kontrolował walkę z pozycji bocznej i zadawał pojedyncze ciosy. Po dwóch minutach Szwedowi udało się wstać, lecz niedługo po tym Janikowski ponownie przeniósł walkę na ziemię. Gustafsson wydostał się z niekorzystnego położenia pół minuty przed końcem rundy. Udana runda dla Janikowskiego!

22:27 - Tymczasem w klatce jest już Andreas Gustafsson. W stronę placu boju zmierza natomiast Damian Janikowski. Za chwilę starcie dwóch zapaśników w dywizji średniej!

22:14 - Po walce Romanowski nie ukrywał, że mierzy w pas mistrzowski. Pierwszy krok w tym kierunku został dziś zrobiony!

22:12 - Tomasz Romanowski zwycięża jednogłośną decyzją sędziów!

22:10 - III Runda. Trzecia runda toczyła się w bardzo dobrym tempie. Na każdy atak Surdu Romanowski odpowiadał. Polak wywierał większą presję, Mołdawianin zdawał się czekać na decydującą akcję. Ponownie przez pięć minut obaj zawodnicy walczyli tylko w stójce. Koniec bardzo dobrej walki! Za chwilę decyzja sędziów. 

22:04 - II Runda. Drugie starcie toczyło się w całości w stójce. Romanowski nieustannie dążył do skrócenia dystansu ciosami, natomiast Surdu atakował prostymi i rzadziej kopnięciami. Obaj również zadawali uderzenia na korpus. Żaden z zawodników nie chciał podejmować ryzyka wchodząc w bezpardonową wymianę. Czas na decydującą odsłonę walki!

21:59 - I Runda. Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę od niskich kopnięć. W końcu Romanowski trafił mocnym prawym, czym powalił na deski przeciwnika, lecz nie udało mu się wykończyć akcji. Później walka toczyła się w stójce, a zawodnicy wykorzystywali zarówno ciosy, jak i kopnięcia. W końcówce pierwszego starcia Surdu trafił efektownym high kickiem, ale na Romanowskim nie zrobiło to wrażenia. Druga runda zapowiada się świetnie. 

21.48 - A już za chwilę interesujące starcie w kategorii półśredniej. Zwycięzca pierwszej edycji programu "Tylko jeden" Tomasz Romanowski stoczy bój z niebezpiecznym Ionem Surdu. Będzie się działo!

21:43 - Po walce Damian Stasiak wyzwał do walki Antuna Racicia! Będzie wielki rewanż?

21:42 - II Runda. Surdyn udanie obronił próbę obalenia w wykonaniu Stasiaka i tym razem to on był na górze i kontrolował przebieg pojedynku. "Webster" próbował atakować trójkątem nogami, lecz nieskutecznie. Następnie Stasiak udanie przetoczył przeciwnika. Po kilku efektownych akcjach zapaśniczych obu zawodników Stasiak zapiął duszenie trójkątne rękoma. Surdyn nie odklepał duszenia, gdyż na chwilę stracił przytomność. Sędzia w porę zdecydował o przerwaniu walki. Efektowna wygrana Stasiaka!

21:39 - Koniec walki! Damian Stasiak wygrywa przez trójkąt rękami!

21:33 - I Runda. Gdy walka przeniosła się pod siatkę, kontrolę nad pojedynkiem przejął Stasiak. "Webster" zepchnął Surdyna do głębokiej defensywy. Najpierw zajął plecy rywala, a następnie kilkukrotnie próbował poddać swojego rywala. Stasiak dążył do zapięcia trójkąta rękoma, balachy i gilotyny. Kiedy pojedynek na moment wrócił do stójki, zawodnik z Łodzi natychmiast przeniósł walkę na ziemię. Bardzo dynamiczna pierwsza runda!

21:24 - Przemysław Mysiala zanotował pierwszą wygraną w federacji KSW. Tymczasem schodzimy z kilogramami w dół. Pora na kategorię kogucią i starcie Damiana Stasiaka z Patrykiem Surdynem! Za chwilę pierwsza runda tego pasjonująco zapowiadającego się boju!

21:20 - II Runda. Na początku drugiej odsłony Bekavacowi udało się wybronić próbę obalenia. Później walka wróciła do stójki, gdzie zawodnicy wymieniali niezwykle mocne ciosy i kopnięcia, jednak żaden z nich nie wylądował na deskach. W połowie rundy Mysiala wykonał udane obalenie i kontrolował walkę będąc z góry. Kilkadziesiąt minut przed końcem "Polish Bear" zasypał Chorwata gradem ciosów, czym zmusił sędziego do przerwania pojedynku. To była świetna walka!

21:13 - I Runda. Mysiala zaczął pojedynek od udanej próby sprowadzenia. Bekavac uciekł jednak z parteru. Polak starał się przenosić walkę na ziemię, lecz gdy walka wracała do stójki, Bekavac trafiał obszernym lewym. Później "Polish Bear" po raz kolejny sprowadził walkę do parteru. Pod koniec rundy Chorwatowi udało się przetoczyć przeciwnika. W ostatnich sekundach Mysiala trafił efektownym up-kickiem. Bekavaca uratował gong. Świetna walka!

21:03 - Nie zwalniamy tempa. Czas na kategorię półciężką i starcie Przemysława Mysiali ze Stipe Bekavacem. Zanosi się na ciężkie grzmoty!

21:00 - Sędziowie byli jednomyślni. Krystian Kaszubowski odnosi cenne zwycięstwo!

20:59 - III Runda. W pierwszej minucie trzeciej odsłony Kamieniarz wciągnął rywala w parter i wylądował na plecach. Następnie próbował poddać rywala dźwignią na nogę, lecz ten atak też wybronił Kaszubowski. Kiedy walka wróciła do stójki Kamieniarz zaatakował mocnym middle kickiem. Chwilę później "Kris" w niezwykle efektowny sposób przeniósł walkę do parteru. Tam Kaszubowski kontrolował walkę, do momentu aż Kamieniarz ponownie nie zaatakował jego nogi. Zawodnik Mighty Bulls obronił jednak atak. Świetny występ Krystiana Kaszubowskiego. Werdykt powinien być formalnością! 

20:52 - II Runda. Na początku drugiej rundy Kaszubowski "kontrolował klatkę" i wywierał presję na rywala. Kamieniarz kontrował pojedynczymi kopnięciami. W końcu "Kris" docisnął przeciwnika do siatki i sprowadził go do parteru. Tam atakował z półgardy łokciami i ciosami młotkowymi. Runda zdecydowanie na korzyść Kaszubowskiego!

20:46 - I Runda. Pojedynek rozpoczęli od mocnych wymian. W końcu Kaszubowski kombinacją zakończoną ciosem na korpus powalił Kamieniarza i obijał swojego rywala w parterze. Kamieniarz w odpowiedzi próbował podebrać nogę zawodnika Mighty Bulls Gdynia i dopiąć skrętówkę. Ten atak "Kris" jednak obronił. Później walka toczyła się głównie w stójce. Bardzo wymagająca runda dla obu zawodników!

20:36 - Za nami walka otwarcia. Nadszedł czas na drugie starcie dzisiejszej gali. Jakub Kamieniarz i Krystian Kaszubowski już zmierzają do klatki!

20:34 - Jednogłośna decyzja sędziów! Karolina Wójcik odnosi zwycięstwo w debiucie w KSW!

20:32 - III Runda. Wójcik sprawiała wrażenie zawodniczki szybszej i skuteczniejszej w swoich atakach. Po trzech minutach próbowała docisnąć rywalkę do siatki, lecz ten atak Juśkiewicz dobrze wybroniła. Później walka, podobnie jak przez większą część pojedynku, toczyła się w stójce pod dyktando Wójcik. Za chwilę dowiemy się, jak tę walkę punktowali sędziowie!

20:26 - II Runda. Kolejna bardzo wyrównana runda. Juśkiewicz atakowała kombinacjami zakończonymi kopnięciami. Ta z kolei atakowała pojedynczymi akcjami bokserskimi. Starcie jest bardzo bliskie i trudne do punktowania. Zadecyduje trzecia odsłona!

20:20 - I Runda. Przez pierwsze cztery minuty obie zawodniczki walczyły bardzo spokojnie w stójce. Wrażenie bardziej aktywnej zdawała się sprawiać Wójcik. W ostatniej minucie ruszyły jednak odważniej. To zwiastuje emocje w rundzie drugiej!

20:11 - Już za moment pierwsze starcie. W pierwszej walce rękawice skrzyżują Karolina Wójcik i Sylwia Juśkiewicz. Która z pań będzie górą w tym pojedynku? Za chwilę pierwszy gong!

20:07 - Tymczasem poznaliśmy pierwszych uczestników gali KSW 56. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada, a na karcie walk pojawią się Roberto Soldić, Tomasz Narkun i Karolina Owczarz.

20:00 - Gala KSW 55 już za kilka chwil! Przed nami osiem walk w formule MMA, z czego jeden pojedynek będzie starciem mistrzowskim. Czekają nas wielkie emocje!

Zobacz więcej informacji o sportach walki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy