Reklama

Reklama

KSW 48. Roman Szymański przegrał z Salahdinem Parnassem w walce wieczoru

Robert Szymański przegrał z Salahdinem Parnassem walkę wieczoru gali KSW 48 w Lublinie, której stawką był tymczasowy pas wagi piórkowej.

Kibice w Lublinie obejrzeli osiem walk.

135 lb: Sebastian Przybysz (4-2, 2 KO, 1 SUB) vs. Bogdan Barbu (14-9, 8 KO, 3 SUB) - wygrana Przybysza przez TKO

Galę rozpoczął pojedynek wagi koguciej. Polak okazał się lepszy od Rumuna - najpierw trafił go potężnym podbródkowym, po czym zarzucił leżącego na macie rywala ciosami.

155 lb: Hubert Szymajda (8-2, 1 KO, 4 SUB) vs. Shamil Musaev (11-0, 6 KO, 2 SUB) - wygrana Musaeva przez TKO

Starcie dwóch debiutantów w KSW zakończyło się zwycięstwem Musaeva. Szybko sprowadził rywala do parteru, a tam jego przewaga nad rywalem nie podlegała dyskusji.

185 lb: Cezary Kęsik (8-0, 6 KO, 1 SUB) vs. Jakub Kamieniarz (7-5, 1 KO, 4 SUB) - wygrana Kęsika przez TKO

Kolejna walka z udziałem dwóch debiutujących zawodników również zakończyła się w parterze. Kęsik wygrał dzięki mocnym ciosom zadawanym łokciem.

170 lb: Michał Michalski (6-4, 2 KO, 1 SUB) vs. Savo Lazić (10-4, 5 KO, 1 SUB) - wygrana Michalskiego przez KO

Walka skończyła się w drugiej rundzie. Po mocnym ciosie Michalskiego Lazić padł na matę, a sędzia przerwał pojedynek. Wcześniej obaj zawodnicy otrzymali po kilka mocnych uderzeń w twarz, w pierwszej rundzie Lazić był nawet bliski znokautowania Polaka.

Reklama

145 lb: Filip Wolański (11-3, 3 KO, 2 SUB) vs. Filip Pejić (13-2-2, 8 KO, 3 SUB) - wygrana Pejicia przez TKO

Po spokojnej pierwszej rundzie, w drugiej Pejić powalił Wolańskiego kopniakiem w głowę. Potem Chorwat rzucił się na Polaka i dopiero sędzia przerwał potok ciosów, który zwalił się na Wolańskiego. Polak naprawdę mocno oberwał.

155 lb: Gracjan Szadziński (8-2, 6 KO) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1-1NC, 5 KO, 12 SUB) - wygrana Ziółkowskiego decyzją sędziów

To pierwsza walka w Lublinie, która nie zakończyła się przed czasem. Ziółkowski już w pierwszej rundzie mocno obił twarz rywala, który w drugiej części pojedynku walczył z twarzą zalaną krwią. Mimo to Szadziński spokojnie ją wytrzymał. W trzeciej rundzie Ziółkowski znów powalił go na matę, która po chwili zaczerwieniła się od krwi zawodnika. Szadziński wytrzymał serię łokci, ale sędziowie orzekli wygraną Ziółkowskiego.

205 lb: Łukasz Jurkowski (16-11, 4 KO, 6 SUB) vs. Stjepan Bekavac (19-9, 13 KO, 4 SUB) - wygrana Jurkowskiego przez TKO, kontuzja Bekavaca

Obaj zawodnicy spotkali się po raz drugi po 14 latach przerwy. W poprzednim pojedynku górą był Bekavac, ale sobotnia walka zakończyła się błyskawicznie. Już po kilku sekundach rywal "Jurasa" kontuzjowany padł na matę.

145 lb: Roman Szymański (11-4, 1 KO, 3 SUB) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 SUB) - walka o tymczasowy pas - wygrana Parnasse'a przez TKO w 2. rundzie

W pierwszej rundzie walka toczyła się głównie w stójce. Obaj wojownicy byli bardzo czujni i nie podejmowali większego ryzyka. W drugiej odsłonie Francuz obalił Polaka, zablokował przy siatce i mocno bił w głowę. Szymański przeżywał ciężkie chwile w parterze, gdy Parnasse wykorzystywał długie ręce i obijał Polaka kolejnymi silnymi ciosami. W końcu sędzia zdecydował się przerwać walkę.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje