Reklama

Reklama

KSW 43. Roberto Soldić tłumaczy porażkę sensacyjnymi kulisami

Jeszcze kilka dni temu Roberto Soldić był mistrzem federacji KSW, ale w sobotę stracił pas w kategorii półśredniej na rzecz Dricusa Du Plessisa. Chorwat teraz postanowił wyjawić, dlaczego w klatce we Wrocławiu był cieniem samego siebie. Jeśli wierzyć wojownikowi, na pięć dni przed walką miał do zrzucenia... 18 kilogramów!

Soldić w Hali Ludowej był bohaterem walki wieczoru po tym, jak w grudniu w Katowicach niespodziewanie rozprawił się z jedną z gwiazd KSW Borysem Mańkowskim. Samo zwycięstwo jeszcze nie było sensacyjne, ale już styl wygranej poprzez absolutne zdominowanie "Diabła Tasmańskiego" z Poznania robił wrażenie.

Reklama

Każdy, kto miał nadzieję, że Soldić na długo umości się na tronie w największej polskiej federacji, srogo się zawiódł. Chorwat jedynie rozpoczął obiecująco, ale bardzo szybko zaczął oddawać inicjatywę, co Du Plessis bezlitośnie wykorzystał. Zawodnik z RPA znokautował posiadacza pasa w drugiej rundzie i został nowym mistrzem.

Soldić przegrał, bo kompletnie zabrakło mu profesjonalizmu i zdrowego rozsądku w procesie zbijania wagi. "RoboCop" doprowadził do tego, że na pięć dni przed galą KSW 43 miał do zrzucenia aż 18 kilogramów.

W pewnej chwili występ zawodnika stanął pod znakiem zapytania.

"Wszystko zaczęło się komplikować, kiedy w poniedziałek pojawiłem się w Polsce. Wszystko zaczęło mnie irytować i miałem spore problemy ze zrzucaniem wagi. Taka sytuacja przydarzyła mi się pierwszy raz w karierze. Włodarze KSW odradzili mi, żebym poszedł do szpitala na badania, bo najprawdopodobniej zostałbym w nim zatrzymany i nie mógł przystąpić do walki" - napisał Soldić na swoim koncie na Facebooku.

"Zostałem w hotelu. Skóra na moim ciele zaczynała zmieniać kolor na żółty, a ciało zalał zimny pot. Wyglądałem jak martwy człowiek. Później wziąłem sporo witamin, żeby poczuć się lepiej, ale cały czas czułem się jak śmieć..." - wyznał zawodnik, przyznając na koniec, że cały czas odczuwa skutki drastycznego "cięcia" wagi.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Roberto Soldić | Dricus Du Plessis | ksw 43

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama