Reklama

Reklama

KSW 40. Michał Materla poznał rywala

Michał Materla (24-5, 6 KO, 12 Sub) zmierzy się z Paulo Thiago (18-9, 2 KO, 10 Sub) podczas gali KSW 40, która odbędzie się 22 października w Dublinie. Brazylijczyk specjalizuje się w judo i jiu jitsu. Jest członkiem elitarnej jednostki policji BOPE.

Paulo Thiago będzie piątym Brazylijczykiem, który stanie naprzeciw Materli. Dotychczasowy bilans Polaka z zawodnikami z Kraju Kawy wynosi 2-2. O trzecią wygraną z rzędu nie będzie łatwo. Paulo Thiago walczył na galach słynnej amerykańskiej organizacji UFC. Jest wytrzymały i ma mocny cios.

Materla to były mistrz KSW w wadze średniej. Tytuł stracił dwa lata temu, kiedy przegrał z Mamedem Chalidowem. 33-letni zawodnik nie walczył od ponad roku, a miało to związek z jego kłopotami z prawem.

W grudniu 2016 roku Materla został zatrzymany przez CBŚ, a następnie przez siedem miesięcy przebywał w areszcie pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W lipcu zawodnik wyszedł z aresztu za kaucją, ale sprawa się nie zakończyła. Materla nie przyznaje się do winy.

Reklama

W karcie walk KSW 40 jest kilka ciekawych par. Kibice po raz kolejny zobaczą w akcji Mariusza Pudzianowskiego, którego przeciwnikiem będzie James McSweeney. Do klatki po dwóch latach przerwy wróci Michał Jewtuszko. "Irokeza" czeka starcie z Dawidem Zawadą. W Duyblinie dojdzie też do rewanżu pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Normanem Parkiem.

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL