Reklama

Reklama

Joanna Jędrzejczyk w roli gwiazdy na gali UFC w Chicago

Przebywająca w Chicago zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk (12-0-0), która niedawno obroniła w Las Vegas tytuł mistrzyni UFC w wadze słomkowej (pokonała Brazylijkę Claudię Gadelhę), ma nadzieję, że za rok stoczy walkę w tym mieście licznie zamieszkałym przez Polaków.

Jędrzejczyk jest gościem gali UFC - Fight Night Chicago, na której w walce wieczoru w sobotę zmierzą się Holly Holm i Walentina Szewczenko.

- To, że panie zmierzą się w walce wieczoru pokazuje, że fani lubią kobiece MMA. Myślę, że porywamy serca kibiców - powiedziała olsztynianka.

- Przyleciałam do Chicago, bo chciałabym bardzo zawalczyć na kolejnej gali tutaj, w przyszłym roku. Póki co niczego nie obiecuję, ale bardzo chciałabym walczyć dla Polonii - dodała Jędrzejczyk. 

Reklama

Przed amerykańską publicznością Polka ma szansę zaprezentować się już jesienią. Jędrzejczyk przyznała, że przy okazji gali w Chicago prowadzone będą rozmowy z prezydentem UFC Daną White'em na temat jej walki 12 listopada w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku.

- Jestem gotowa do walki, ale nie mam jeszcze pojęcia z kim - powiedziała podczas konferencji prasowej w piątek zorganizowanej przed sobotnią galą Fight Night Chicago.

Pobyt w Chicago to dla Jędrzejczyk przede wszystkim okazja do spotkania z kibicami MMA za oceanem.

- Bardzo szybko nawiązuję kontakty z fanami czy to w Polsce, czy w Stanach Zjednoczonych. Moim marzeniem zawsze był przylot do USA. Mam zresztą rodzinę w Nowym Jorku, a teraz - dzięki UFC - często mogę odwiedzać ten kraj. Przez ostatnie dwa lata byłam tu kilkanaście razy; nawet zastanawiałam się nad zakupem domu w Las Vegas, bo Nevada zauroczyła mnie, chociaż jestem też pod wrażeniem Chicago; piękne miasto, no i dużo Polaków - powiedziała.

Jędrzejczyk, sklasyfikowana na 9. miejscu w rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe i bez podziału na płeć), przyznaje, że ma apetyt na więcej: - Cieszę się, że jestem w pierwszej dziesiątce, ale mam ambicję na pierwszą piątkę. Chce utrzymać pas jak najdłużej i odejść na sportową emeryturę niepokonana.

Polka oddała honorowy rzut piłką otwierając w piątek w Chicago mecz baseballowej drużyny White Sox. Odnotował to dziennik "Chicago Sun-Times", zamieszczając w sportowym dodatku zdjęcie na całą stronę Jędrzejczyk z Bo Jacksonem, byłym baseballistą i futbolistą, jedynym zawodnikiem w historii, który wystąpił w meczu gwiazd dwóch lig zawodowych - MLB i NHL.

Z Chicago Joanna Trzos

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy