Reklama

Reklama

Joanna Jędrzejczyk stara się o obywatelstwo USA

Nasza mistrzyni UFC stara się o amerykańskie obywatelstwo. - Ma to związek wyłącznie z rozwojem kariery - przekonuje Joanna Jędrzejczyk w rozmowie z "Super Expressem".

12 listopada Jędrzejczyk na gali UFC 205 zmierzy się w Madison Square Garden z Karoliną Kowalkiewicz. Wielkie starcie "Biało-czerwonych" elektryzuje nie tylko polskich kibiców. Z tego względu popularna "JJ" często udziela wywiadów. Tym razem zdradziła, że chciałaby zostać obywatelką USA.

- Chcę w USA spędzić więcej czasu. Rozpoczęłam starania o przyznanie amerykańskiego obywatelstwa, ale ma to związek wyłącznie z rozwojem kariery, bo liczę, że przyszły rok będzie przełomowy. Od razu jednak uspokajam, to tylko taki etap, nadal będę reprezentowała Polskę, a Olsztyn to miejsce, do którego na pewno wrócę - powiedziała Jędrzejczyk  w wywiadzie dla "Super Expresu".

Reklama

Jędrzejczyk do walki z rodaczką przygotowuje się w amerykańskim American Top Team w Coconut Creek na Florydzie. Polka w ATT ma możliwość współpracy z czołowymi zawodnikami MMA na świecie m.in. mistrzynią UFC w kategorii koguciej Amandą Nunes, byłym mistrzem UFC Robbiem Lawlerem czy byłą rywalką Valerie Letourneau.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama