Reklama

Reklama

Jan Błachowicz: Najbliższa walka nie odbędzie się 4 września

Jan Błachowicz w drugiej walce w obronie mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walk miał zmierzyć się 4 września z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Jednak jak poinformował w piątek Polak, została ona przełożona. Nie jest jeszcze znany jej nowy termin.

"Ze względu na pandemię inna gala została przeniesiona na termin mojej walki. Dlatego ta z moim udziałem odbędzie się troszkę później" - powiedział zawodnik podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jego zdaniem ta zmiana nie komplikuje jego przygotowań. Jest w treningu cały czas, a zajęcia pod kątem najbliższej walki miały ruszyć w poniedziałek. Wobec zaistniałej sytuacji stanie się to później.

Bilans walki 41-letniego Teixeiry to 32 zwycięstwa i siedem porażek. Pas mistrzowski bez powodzenia próbował zdobyć już w 2014 roku. W kolejnych latach walczył ze zmiennym szczęściem, ale od 2019 roku może się pochwalić serią pięciu wygranych, z czego cztery pojedynki rozstrzygnął przed czasem.

Reklama

W Ultimate Fighting Championship 38-letni obecnie Błachowicz (28-8) występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w kategorii półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

6 marca tego roku na gali UFC 259 w Las Vegas Polak obronił pas wygrywając jednogłośnie na punkty z niepokonanym do tamtego momentu mistrzem wagi średniej Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą.

Zawodnik mieszka Warszawie, ale pochodzi z Cieszyna i nie zerwał związków z tym miastem. Teraz przyjechał do niego - jak to określił - w celach "prywatno-zawodowych".

Poinformował, że w jesienią powinna się odbyć premiera filmu z jego udziałem. Nie chciał zdradzić szczegółów. Przyznał jednak, że nie przez przypadek ma zrobione wspólne zdjęcie z reżyserem Patrykiem Vegą. 

Autor: Rafał Czerkawski

rcz/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Jan Błachowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje