Reklama

Reklama

Heraklesy polskiego MMA 2020: Nominacje w kategorii "Odkrycie roku"

13 lutego odbędzie się gala "Heraklesy polskiego MMA 2020". Prestiżowe nagrody z branży wszech stylowej walki wręcz zostaną wręczone w kilku kategoriach. Premierowo prezentujemy nominacje w kategorii "Odkrycie roku".

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem całego środowiska MMA w Polsce. Wkrótce do tego pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży MMA, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała - aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może otrzymać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności.

Reklama

Nominacje w kategorii "Odkrycie roku":

  • Patryk Kaczmarczyk 
  • Kacper Koziorzębski 
  • Robert Ruchała 
  • Marcin Skrzek 

Patryk Kaczmarczyk odniósł w zeszłym roku trzy zwycięstwa - z Krystianem Krawczykiem na gali Babilon MMA 13 (jednogłośna decyzja sędziów), Hubertem Sulewskim na gali Babilon MMA 14 (przez TKO - ciosy w parterze) oraz z Adrianem Kępą na gali AFN 8. 22-letni zawodnik od dawna mówi o chęci toczenia walk w federacji KSW i wiele wskazuje, że wkrótce go w niej zobaczymy.  

Kacper Koziorzębski wygrał w ubiegłym roku z Szymonem Duszą na gali FEN 28 (jednogłośna decyzja sędziów), z Adamem Niedźwiedziem na gaki KSW 54 (przez TKO - kopnięcie nogą), ale na koniec roku przegrał na KSW 57 z Marcinem Krakowiakiem (poddanie - duszenie gilotynowe). 

Dwa zwycięstwa w 2020 roku odniósł Robert Ruchała. Najpierw podczas Wieczoru Walk 6 pokonał Pawła Szumlasa (poddanie - duszenie zza pleców), a później na gali KSW 56 okazał się lepszy od Michala Domina (balacha). Udany rok ma za sobą także Marcin Skrzek. Na gali TFL 20 pokonał Jerry'ego Kvarnstroma (przez TKO - ciosy pięściami), a następnie odniósł zwycięstwo z Patrykiem Nowakiem (przez TKO - wysokie kopnięcie i ciosy pięściami) na gali Babilon MMA 17. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy