Reklama

Reklama

Gala MMA-VIP w Wieluniu. Ogromny skandal i kuriozalne oświadczenie burmistrza

Ogromne kontrowersje wokół gali MMA-VIP organizowanej przez Marcina Najmana. Po tym, jak miasto Kielce wycofało się ze zgody na użyczenie swojego obiektu na to wydarzenie, znaleziono innego chętnego. Impreza ma się odbyć w Wieluniu. Krzysztof Stanowski, Joanna Lichocka, Tobiasz Bocheński oraz inne osoby publiczne oraz wielkie grono internautów wyrażają stanowczy sprzeciw wobec takiego stanu rzeczy. Zrobiła się gigantyczna afera. W końcu głos zabrał burmistrz miasta, Paweł Okrasa. Wydał kuriozalne oświadczenie, w którym tłumaczył się z użyczenia wieluńskiej hali sportowej. Przy okazji zaatakował Stanowskiego i zarzucił mu... kooperację z Najmanem. "Myślę, że jesteście w zmowie z panem Najmanem i kilka dni po tej gali spotkacie się gdzieś w jednym z drogich warszawskich hoteli, podzielicie się kasą z tego wydarzenia" - powiedział.

Po tym, jak na początku stycznia Marcin Najman publicznie ogłosił, że nowym "bossem" MMA-VIP, federacji firmowanej jego nazwiskiem, został Andrzej Zieliński "Słowik"wybuchł ogromny skandalByły szef mafii pruszkowskiej powrócił do życia publicznego w świetle reflektorów, a to spotkało się ze stanowczą reakcją dziennikarzy i internautów. Oburzenia nie krył m.in. Krzysztof Stanowski. "Trzeba być naprawdę idiotą, by współpracować i publicznie chwalić się współpracą z gangsterem, przestępcą i bydlakiem. Mam nadzieję, że firmy, które tam się reklamują robią to po raz ostatni" - pisał na Twitterze.

Reklama

Apelował do Najmana, by ten wycofał się ze współpracy ze "Słowikiem", lecz bez efektów. Zawodnik MMA jest wyraźnie zdeterminowany, by kontynuować tę kooperację i zorganizować galę. Gdy miasto Kielce wycofało się z organizacji imprezy, poszukał innego chętnego. Ogłosił, że gala MMA-VIP 4 odbędzie się 5 marca w Wieluniu.

NAJMAN REAGUJE W SPRAWIE ZMIANY LOKALIZACJI GALI MMA-VIP. "MYŚLICIE, ŻE TO KŁOPOT?"

Internauci mocno wzburzeni. Przypuścili "atak" w kanałach internetowych miasta Wielunia

Wiadomość o nowej lokalizacji i terminie gali wywołała następną, ogromną falę wzburzenia. Internauci przypuścili zmasowany "atak", który ma skłonić osoby decyzyjne do wycofania się z pomysłu organizowania w Wieluniu przedsięwzięcia promowanego twarzą "Słowika". Na profilach w mediach społecznościowych miasta pojawiło się mnóstwo komentarzy z apelem i krytyką.

"Czy naprawdę wasze miasto będzie promowało galę Mafii pruszkowskiej? Ludzi którzy zniszczyli życie setkom osób?", "Czy to prawda, że miasto wspiera resocjalizację członków grup przestępczych? Dobrze wiedzieć, żeby omijać szerokim łukiem. Jeszcze ktoś człowiekowi ręce połamie, bo będzie zbierał haracze za przejazd", "Nie dla tej patologii i mafii w Wieluniu", "Hańba, wstyd, brak szacunku dla historii!!! Ktoś był bardzo chciwy na kasę", "Wstyd dla miasta i jego mieszkańców" - piszą internauci.

Mnóstwo negatywnych opinii umieszczono także przy ocenach Hali Sportowej WOSIR, w której ma być zorganizowana gala. Do niedawna miejsce miało średnią ocen w Google'u wahającą się w okolicach 4. Obecnie jest to 1,5.

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, wydał oświadczenie w sprawie organizacji gali MMA-VIP

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, nagrał wideo z oświadczeniem, w którym tłumaczy się z afery. Na początku zwrócił się do Krzysztofa Stanowskiego, który mocno walczy o to, by gala MMA-VIP 4 promowana twarzą "Słowika" nie odbyła się. Okrasa zaprosił dziennikarza do swojego miasta i podkreślił, że jest to miejsce, w którym "szanuje się poglądy innych ludzi". Dodał, że umowa na organizację gali MMA-VIP została zawarta z legalnie działającą spółką MMA-VIP, a w Krajowym Rejestrze Sądowym Andrzej Zieliński nie figuruje jako jej właściciel ani osoba zarządzająca spółką. Ci, którzy mają taki wpis, zostali przez burmistrza i jego współpracowników sprawdzeni.

Burmistrz Wielunia powiedział również, że on "nie ma wpływu" na pojawienie się Andrzeja Zielińskiego na gali. I przyrównał tę sytuację do... kupna wejściówki na piłkarski mecz. Przy okazji znów zwrócił się do Krzysztofa Stanowskiego. "Gdyby pan Andrzej Zieliński nabył bilety na mecz Polska - Rosja, to pan zadzwoniłby do pana prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, aby ten mecz odwołać, bo będzie na nim pan Zieliński?" - dociekał. Przywoływał też inne przykłady, które, jego zdaniem, miały niejako usprawiedliwiać organizację gali w Wieluniu i wykazać rzekomy absurd sytuacji.

Paweł Okrasa wysnuł też bardzo śmiałą, zadziwiającą hipotezę. Twierdzi, że Stanowski i Najman są... "w cichym układzie". Zdaniem burmistrza Wielunia dziennikarz - przez wrzawę, jaką podniósł wokół gali - wzbudził negatywne emocje i tym samym przyczynił się do promocji MMA-VIP oraz wyższej sprzedaży pay-per-view. "Nakręcił pan spiralę zainteresowania. Myślę, że jesteście w zmowie z panem Najmanem i kilka dni po tej gali spotkacie się gdzieś w jednym z drogich warszawskich hoteli, podzielicie się kasą z tego wydarzenia. I każdy z was będzie zacierał ręce, że nacięliśmy kilkadziesiąt tysięcy ludzi na takie wydarzenie, pokazując, jak to bardzo się nie lubimy" - powiedział burmistrz.

Okrasa jest zadowolony, że o Wieluniu tak sporo się teraz mówi. Dzięki temu jest spora szansa, że zrobi nowe interesy z firmami transportowymi, które przy okazji afery natrafiły na kampanię gminy. Promuję się ona jako ta, w której są najniższe podatki od środków transportu w Polsce.

SYN JERZEGO KULEJA OSTRZEGA MARCINA NAJMANA: BĘDĘ ZMUSZONY WYSTĄPIĆ O OCHRONĘ DÓBR OSOBISTYCH

Osoby publiczne wyrażają stanowczy sprzeciw wobec organizacji gali MMA-VIP w Wieluniu. Padają zdecydowane słowa

Wcześniej swój stanowczy sprzeciw wobec organizacji gali MMA-VIP w Wieluniu wyraziły osoby publiczne. Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński, przygotował nawet specjalną grafikę.

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka Joanna Lichocka. "Jestem posłem z okręgu sieradzkiego, obejmującego także Wieluń. Apeluję do burmistrza Wielunia Pawła Okrasy o podjęcie działań uniemożliwiających organizację tego kompromitującego miasto wydarzenia. Niech dawny 'Pruszków' trzyma się od Wielunia z daleka" - napisała na Twitterze. Poseł Paweł Rychlik również wyraził oburzenie.

Głos zabrał także wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński. "Idiotyczny pomysł, który okryje wstydem Wieluń. Panu burmistrzowi ten pomysł należy odradzić. Będziemy bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali" - zadeklarował. Skomentował również wystąpienie Okrasy. "Pełna buty i bezczelności obrona poprzez atak na Krzysztofa Stanowskiego. Szarganie chrześcijaństwa oraz zasad prawa rzymskiego. Celebrytami powinni być policjanci wsadzający za kraty gangsterów a nie odwrotnie. Kropka. Wciąż liczę na opamiętanie władz Wielunia. Sprawa wygląda coraz gorzej" - czytamy w nowym wpisie.

Na tę chwilę nie wydaje się, aby burmistrz Paweł Okrasa chciał wycofać się z ustaleń poczynionych w sprawie organizacji gali MMA-VIP. Ze względu na tragiczną historię miasta wybór Wielunia na miejsce tego przedsięwzięcia może budzić tym większy niesmak. "Polska Guernica" była jednym z pierwszych polskich miast zbombardowanych 1 września 1939 r. przez Niemcy. W 2020 roku podkreślał to Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda, podczas odbierania tytułu honorowego obywatela Wielunia.

BURZA WOKÓŁ GALI MMA-VIP 4. MARCIN NAJMAN ODPOWIADA JOANNIE LICHOCKIEJ

NAJMAN: PAPIEŻ WYBACZYŁ ALI AGCY, PANU ZIELIŃSKIEMU TEŻ NALEŻY SIĘ DRUGA SZANSA

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy