Reklama

Reklama

FEN 36. 16 sekund i koniec! Mateusz Rębecki obronił tytuł

Zaledwie 16 sekund potrzebował Mateusz Rębecki, aby w walce wieczoru gali FEN 36 w Szczecinie pokonać Brazylijczyka Felipe Maię. Obronił tym samym pas kategorii lekkiej. Tytuł w kategorii półciężkiej stracił z kolei Marcin Wójcik, którego poddał inny zawodnik z kraju kawy Eder De Souza.

W dwóch ostatnich pojedynkach gali FEN 36 stawką były pasy mistrzowskie. Najpierw do klatki weszli zawodnicy walczący o tytuł w kategorii półciężkiej.

Marcin Wójcik bronił pasa w starciu z Brazylijczykiem Ederem De Souzą. Pierwsza runda przebiegała pod dyktando Polaka. Kilkanaście sekund przed gongiem łokciem trafił rywala, ale ten dotrwał do przerwy.

W drugim starciu Souza się jednak odrodził i odpowiedział mocnym ciosem. Polak padł na matę, ale rywal się nie "podpalił". Spokojnie, metodycznie zakończył walkę, dusząc Wójcika trójkątem rękoma. Ambitny zawodnik z Piły do końca jednak nie odklepał. Sędzia przerwał walkę, gdy Polak "odpłynął".

Reklama

Mateusz Rębecki obronił pas w 16 sekund!

W walce wieczoru Mateusz Rębecki też mierzył się z Brazylijczykiem. Na przeciw zawodnika Berserkers Team Szczecin stanął Felipe Maia. Dla popularnego "Chińczyka" była to już szósta obrona tytułu w kategorii lekkiej.

Maia spisał się dużo gorzej od swojego rodaka. Jeszcze dobrze nie wszedł do klatki, a już musiał ją opuszczać. Choć mógł to zrobić dopiero, gdy podniósł się z maty. Padł na nią zaledwie po 16 sekundach walki, przyjmując serię mocnych ciosów Polaka.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama