Reklama

Reklama

FEN 33. Kacper Formela powalczy z wracającym do ojczyzny Damianem Frankiewiczem

Podczas zbliżającej się gali FEN 33: LOTOS Fight Night ​Kacper Formela (11-4, 4 KO, 3 SUB) zmierzy się Damianem Frankiewiczem (9-3, 1 KO, 6 SUB). Wydarzenie dostępne będzie w systemie PPV.

Formela ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa.

Reklama

Spośród 11 zwycięstw zawodnik trenujący w Mighty Bulls Gdynia 7 zakończył przed czasem trzykrotnie poddając swoich przeciwników i czterokrotnie ich nokautując. W grudniu 2018 roku Formela podczas gali RWC 1 decyzją sędziów zwyciężył z Sebastianem Rajewskim. Wcześniej w 1. odsłonie znokautował Adama Brzezowskiego. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Damian Frankiewicz - z Hiszpanii na FEN 33

Frankiewicz ma 28 lat i mieszka na co dzień w Hiszpanii. W organizacji BAMMA zanotował dwa zwycięstwa poddając Paula Douglasa oraz Patryka Duńskiego. W 2018 roku stoczył pięć pojedynków i wszystkie z nich wygrał. Na pełnym dystansie rozprawił się z Wilbertem Popą, w 2. odsłonie przez techniczny nokaut pokonał Thiago Martinsa. Już w premierowej rundzie poddał dźwignią na staw łokciowy Sergio Contrerasa. W 2019 roku zadebiutował pod szyldem federacji Bellator.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: fen 33 | Kacper Formela | Damian Frankiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje