Reklama

Reklama

Chabib Nurmagomiedow wróci do MMA? Prezydent UFC zabrał głos

Prezydent UFC Dana White w programie „The Zach Gelb Show” odniósł się do zakończenia kariery przez mistrza kategorii lekkiej Chabiba Nurmagomiedowa. Dagestańczyk postanowił przejść na sportową emeryturę po pokonaniu Justina Gaethje na UFC 254. White jednak nie wyklucza powrotu Chabiba do walk w MMA.

Szef UFC stwierdził, że ma przeczucie, że Khabib będzie chciał osiągnąć rekord 30-0, gdyż takie było marzenie jego zmarłego ojca. Do wywalczenia takiego bilansu Dagestańczykowi brakuje jednego zwycięstwa. Jak podkreśla, chęć osiągnięcia takiego wyniku może zmotywować Nurmagomiedowa do powrotu.

White zwrócił również uwagę na fakt, że decyzję o zakończeniu kariery "Dagestański Orzeł" ogłosił pod wpływem emocji i niewykluczone, że wkrótce zmieni zdanie.

Natomiast Chabib na razie podtrzymuje, że nie zamierza wracać ze sportowej emerytury. Twierdzi, że obiecał swojej mamie zakończenie kariery po walce z Gaethje i nie chce wycofywać się z tej deklaracji. Ponadto zaznacza, że pragnie zejść ze sceny będąc na szczycie.

Reklama

Swój ostatni pojedynek Nurmagomiedow stoczył 24 września na gali UFC 254 w Abu Zabi. Po pokonaniu Justina Gaethje postanowił ogłosić zakończenie kariery.

mtu, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje