Reklama

Reklama

Burmistrz Wielunia w obawie o bezpieczeństwo rodziny wycofał się z gali MMA-VIP 4

Wydawało się, że nic nie przekona burmistrza Wielunia Pawła Okrasy do wycofania się z organizacji gali MMA-VIP 4. W piątek sternik miasta przyznał jednak, że boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny i podjął już decyzję o zerwaniu umowy z organizacją Marcina Najmana.

Samorządowiec w piątek poinformował, że jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze dziś nastąpi rozwiązanie umowy na organizację gali MMA-VIP 4 w hali w Wieluniu. Widowisko z udziałem zawodników mieszanych sztuk walki miało się odbyć w tym mieście 5 marca. Wydarzenie promował m.in. Andrzej Zieliński ps. Słowik - były szef tzw. mafii pruszkowskiej.

Pierwotnie gala miała się odbyć w Kielcach, ale miasto się wycofało z organizacji, po tym, jak Marcin Najman przedstawił "Słowika" jako bossa organizacji MMA-VIP. Ostatecznie, pomimo sprzeciwu radnych Wielunia, burmistrz miasta Paweł Okrasa do piątkowego popołudnia informował media, że umowa wynajmu hali na tę imprezę została zawarta i nie można się z niej wycofać.

Reklama

Najman i Stanowski spotkali się w Wieluniu

Jeszcze w środę, Marcin Najman i współwłaściciel Kanału Sportowego Krzysztof Stanowski spotkali się w Wieluniu pod ratuszem. Obu towarzyszyli ich zwolennicy. Po kilkudziesięciominutowych słownych przepychankach obaj udali się na rozmowy do burmistrza. Stanowskiemu nie udało się jednak przekonać Pawła Okrasy do wycofania się z organizacji gali. W piątek sytuacja się jednak zmieniła.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał oświadczenie w sprawie planowanej gali MMA w Wieluniu skierowane do burmistrza miasta.

"Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji" - napisał wojewoda. "Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego" - podkreślił Bocheński.

Burmistrz Wielunia boi się o bezpieczeństwo rodziny

- Sprawa może być rozwiązana jeszcze w piątek wieczorem z korzyścią dla wszystkich stron - powiedział PAP Okrasa.

- Nie wykluczam rozwiązania umowy z organizatorami gali MMA w Wieluniu - dodał burmistrz. 

Nie ukrywał, że zmiana decyzji ma związek z bezpieczeństwem jego rodziny i dobrem miasta.

- Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - podkreślił Okrasa.

Burmistrz, leżącego w sąsiedztwie Wielunia, Złoczewa Dominik Drzaga poinformował, że decyzja została już podjęta. To oznaczałoby, że gala MMA-VIP 4 nie odbędzie się w Wieluniu.

Drzazga ujawnił też, że wpływ na taką decyzję burmistrza Okrasy miały groźby, kierowane do jego córki.

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy