Reklama

Reklama

Babilon MMA 18. Rewanż Paweł Pawlak - Adrian Błeszyński w walce wieczoru

27 listopada na gali Babilon MMA 18: Revenge dojdzie do wielkiego rewanżu. Po raz drugi zmierzą się Paweł Pawlak i Adrian Błeszyński. W stawce pojedynku jest pas mistrzowski w wadze średniej. Obaj zawodnicy będą gośćmi dzisiejszego magazynu sportów walki „Koloseum”. Początek o 20:15 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Do tej pory ogłoszono pięć pojedynków gali Babilon MMA 18: Revenge. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się walka wieczoru, w której zmierzą się wspomniani Pawlak i "Ares".

Ten pierwszy to doświadczony zawodnik. Ma za sobą przygodę w UFC. Szybko się ona jednak skończyła. Stoczył tam trzy walki, z których dwie przegrał.

Po rozstaniu z największą organizacją MMA na świecie bił się w FEN, a od 2017 roku, z przerwą na jeden pojedynek w ACA, jest zawodnikiem Babilon MMA.

Początkowo walczył w wadze półśredniej. Po dwóch zwycięstwach doczekał się walki o pas z Damianem Skibińskim. Zawodnik z Poznania jest jednak w świetnej formie. Od ponad czterech lat nikt go nie pokonał. Nie udało się to też Pawlakowi, który przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Reklama

Po tej walce pokonał w ACA Jewgienija Bondara i 7 lutego wrócił do Babilon MMA na kolejny pojedynek mistrzowski. Tym razem otrzymał szansę w wyższej kategorii wagowej - do 84 kg.

To wtedy pierwszy raz zmierzył się z Błeszyńskim. Po zaciętej walce sędziowie orzekli remis, co oznaczało, że nadal nie poznaliśmy pierwszego mistrza Babilon MMA w wadze średniej.

W międzyczasie Pawlak wygrał z Filipem Tomczakiem na Babilon MMA 14 i po ponad dziewięciu miesiącach kolejny raz spotka się z Błeszyńskim. Aż 12 z 16 wygranych walk kończył przed czasem i to samo zamierza zrobić w najbliższej walce.

Z kolei "Ares" od walki z Pawlakiem nie toczył żadnego innego pojedynku. Dziewięć miesięcy to jednak krótki czas, żeby zardzewieć, choć przed konfrontacją z tak doświadczonym rywalem na pewno przydałoby mu się przetarcie.

Co ciekawe, do tej pory Błeszyński stoczył w Babilon MMA trzy pojedynki i każdy kończył się innym wynikiem. Zaczęło się od porażki z Michałem Pietrzakiem, potem było zwycięstwo z Brazylijczykiem Joao Paulo de Carvalho i ostatnio remis z Pawlakiem. Teraz liczy na drugie zwycięstwo i zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Poznaj innych bohaterów gali Babilon MMA 18

Inne walki też zapowiadają się ciekawie, choć nazwiska zawodników nie mówią aż tyle kibicom. Szansę dostała bowiem młodzież. W tym gronie jest też dwóch utalentowanych debiutantów.

Pierwszy raz zawodową walkę MMA stoczą Maciej Smokowski i Oskar Szczepaniak. Pierwszy zmierzy się w pojedynku wagi ciężkiej z Pawłem Dziubą.

Warto też zwrócić uwagę na Szczepaniaka. W 13 amatorskich walkach był bowiem niepokonany. Teraz wyjdzie do starcia z Adamem Rybczyńskim, który w grudniu 2019 roku zaliczył udany zawodowy debiut na krakowskiej gali Wieczór Walk 5.

Passę zwycięstw będzie chciał podtrzymać też Adam Łaguna. Przygodę ze sportami walki zaczął od porażki, ale wygrał trzy kolejne walki. Teraz zmierzy się z Robertem Maciejowskim, który na Babilon MMA 15 niespodziewanie pokonał Bartłomieja Gładkowicza.

Dobrze radzi też sobie Patryk Trytek. Jest niepokonany. Wygrał wszystkie trzy walki i o podtrzymanie dobrej passy powalczy z Czechem Dawidem Martynikiem.

Gala Babilon MMA 18 odbędzie się 27 listopada. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz na platformie IPLA.

Babilon MMA 18 - karta walk:

Walka wieczoru:

Paweł Pawlak - Adrian Błeszyński - o pas w wadze średniej

Pozostałe walki:

Maciej Smokowski - Paweł Dziuba

Patryk Trytek - Dawid Martynik

Adam Łaguna - Robert Maciejowski

Oskar Szczepaniak - Adam Rybczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy