Reklama

Reklama

Babilon MMA 18: Revenge. Paweł Pawlak zdobył pas wagi średniej, pokonując w walce wieczoru Adriana Błeszyńskiego

Piątkowa gala Babilon MMA 18: Revenge przysporzyła wiele emocji! W walce wieczoru Paweł Pawlak pokonał Adriana Błeszyńskiego, zdobywając tym samym pas wagi średniej. Ozdobą gali był także wyczyn Łukasza Sudolskiego, który w 12 sekund znokautował Mladena Kujundzicia.

Pawlak i Błeszyński zmierzyli się w walce o pas wagi średniej organizacji Babilon MMA już w lutym. Niesamowicie emocjonujący, trwający pięć rund pojedynek zakończył się remisem, dlatego pas pozostał wakujący. Obaj zawodnicy zapowiadali, że tym razem nie chcą czekać na werdykt sędziów i postarają się rozstrzygnąć losy tytułu przed czasem.

To się nie udało, lecz fani nie mają czego żałować! Obaj zawodnicy zaserwowali niesamowite widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Ostatecznie jednoznaczną decyzją sędziów pas powędrował w ręce Pawlaka.

Reklama

Niezwykle spektakularna był ostatnia walka przed starciem o pas, która trwała zaledwie 12 sekund! Właśnie tyle potrzebował Łukasz Sudolski, by znokautować Mladena Kujundzicia.

Emocji nie brakowało także w pozostałych pojedynkach. W pierwszej walce karty głównej Oskar Szczepaniak - notujący zawodowy debiut w MMA -  pokonał decyzją sędziów Adama Rybczyńskiego. Starcie było ciekawe, ale jeszcze więcej emocji dostarczył kolejny bój. Paweł Dziuba w dwie minuty i 38 sekund rozprawił się z Maciejem Smokowskim, zwyciężając przez nokaut techniczny.

Przed czasem skończyła się także walka numer trzy. Adam Łaguna wygrał przez poddanie z Kamilem Mękalem, wykonując skuteczne duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Do identycznej techniki uciekł się w następnej walce Dawid Martynik, przez co Patryk Trytek musiał odklepać już w drugiej rundzie.

Werdykt sędziów ponownie okazał się kluczowy w piątym starciu, w którym Paata Tsxapelia musiał uznać wyższość Marcina Jabłońskiego. 

Wyniki gali MMA Babilon 18:

  • 83,9 kg: Paweł Pawlak (17-4-1, 9 KO, 3 SUB) pokonał Adriana Błeszyńskiego (9-4-1, 7 KO, 1 SUB) jednogłośnie na punkty (49-45, 49-46, 49-45)
  • 98 kg: Łukasz Sudolski (8-0, 5 KO, 1 SUB) pokonał Mladena Kujundzicia (3-4-1, 2 KO, 1 SUB) przez TKO, runda 1
  • 70,3 kg: Marcin Jabłoński (9-2, 3 SUB) pokonał Paata Tsxapelię (9-6, 3 KO, 4 SUB) jednogłośnie na punkty (30-27, 29-28, 29-28)
  • 61,2 kg: Dawid Martynik (4-1, 1 KO, 2 SUB) pokonał Patryka Trytka (3-1, 2 KO) przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2
  • 83,9 kg: Adam Łaguna (4-1, 1 KO, 2 SUB) pokonał Kamila Mękala (0-1) przez poddanie, runda 2
  • 120 kg: Paweł Dziuba (1-0, 1 KO) pokonał Macieja Smokowskiego (0-1) przez TKO, runda 1
  • 70,3 kg: Oskar Szczepaniak (1-0) pokonał Adama Rybczyńskiego (1-1, 1 SUB) jednogłośnie na punkty (29-28, 29-28, 29-28)


Czytaj więcej o Babilon MMA 18 na Polsatsport.pl - kliknij!

Zapis relacji na żywo:

23.40 Jednogłośną decyzją sędziów pas wagi średniej Babilon MMA zdobył Paweł Pawlak, który pokonał Adriana Błeszyńskiego!

23.38 Kto zdobędzie pas? O tym zadecydują sędziowie!

23.37 Runda V: Nieprawdopodobna była ta ostatnia runda! Gdy Pawlak zaczął okładać rywala, który już chwiał się na nogach, ten nagle zebrał siły i zdołał go obalić! Zacięta walka trwała do ostatnich sekund!

23.31 Runda IV: Obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni. Mimo to żaden z nich nie odpuszczał. Niezłą akcję przeprowadził Pawlak, obalając kopnięciem Błeszyńskiego. Ten jednak także był w stanie sprowadzić rywala do parteru. Z rozbitej twarzy Błeszyńskiego polała się krew. Do ostatnich sekund Pawlak wyprowadzał ciosy, ale nie powalił przeciwnika.

23.25 Runda III: Z każdą sekundą zarysowywała się przewaga Błeszyńskiego, który - jak się wydawało - zachował więcej sił. Pawlak odpowiedział jednak świetnym uderzeniem łokciem. Po chwili Błeszyński obalił przeciwnika. W ostatniej minucie walka wróciła do stójki. Pawlak okładał rywala, który cudem utrzymywał się na nogach!

23.18 Runda II: To była ostra wymiana ciosów! Na koniec Pawlak sprowadził rywala do parteru, ale miał zbyt mało czasu, by zakończyć walkę.

23.12 Runda I: Błeszyński na początku rundy wyprowadził cios, którym obalił rywala. Walka szybko wróciła jednak do stójki. Obaj zawodnicy wymieniali się ciosami. Mimo braku publiczności, oba narożniki tworzyły niesamowity hałas.  

23.00 Na koniec walka wieczoru, bój o pas wagi średniej w którym zmierzą się Adrian Błeszyński oraz Paweł Pawlak.

22.48 Łukasz Sudolski przez nokaut pokonał w 12 sekund Mladena Kujundzicia!

22.47 Runda I: To wręcz nieprawdopodobne! Sudolski od razu ruszył do ofensywy, jednym ciosem powalił rywala, a następnie zamknął walkę w ciągu 12 sekund!

22.40 Czas na ostatni pojedynek poprzedzający walkę wieczoru! Mladen Kujundzić kontra Łukasz Sudolski.

22.24 Jednogłośną decyzją sędziów zwycięża Marcin Jabłoński! Paata Tsxapelia musi uznać wyższość Polaka!

22.22 Runda III: Tsxapelia rozpoczął od mocnych kopnięć w łydkę. Potem walka została sprowadzona do parteru. Polak atakował, ale rywal świetnie się bronił. O ostatecznym rezultacie walki rozstrzygną sędziowie.

22.16 Runda II: Walka długa walczyła się w parterze. Wydaje się, że przewagę miał Jabłoński.

22.10 Runda I: Obaj zawodnicy od razu ruszyli do ofensywy. Tsxapelia "częstował" Polaka niskimi kopnięciami, a Jabłoński doprowadził do obalenia. Później atakował rywala przy siatce. Tsxapelia tylko próbował się zasłaniać, nie był w stanie odpowiedzieć. Zrobił to dopiero w końcówce, wyprowadzając widowiskową serie ciosów.

21.58 W walce w podwyższonym limicie kategorii lekkiej zmierzą się za moment Paata Tsxapelia oraz Marcin Jabłoński.

21.55 Patryk Trytek przegrywa przed czasem z Dawidem Martynikiem, który zastosował skuteczne duszenie zza pleców w drugiej rundzie.

21.55 Runda II: W walce w parterze to Martynik atakował z góry. Początkowo atakował rywala ciosami z góry, potem przeszedł na jego plecy i zakończył walkę duszeniem!

21.50 Runda I: Trytek szybko próbował sprowadzić walkę do parteru i zrobił to skutecznie, ale nie wywalczył korzystnej pozycji. Martynik wrócił do stójki, a jego rywal ciągle szukał sprowadzenia. W końcu dopiął swego. Nic jednak z tego nie wynikło. W końcu Martynik przeszedł do kontrataku, zastosował dźwignię i był bliski poddania rywala. Sztuka ta jednak mu się nie udała.

21.39 Za moment w walce zakontraktowanej w limicie kategorii koguciej rękawice skrzyżują Dawid Martynik oraz Patryk Trytek.

21.29 Adam Łaguna poddał Kamila Mękala przez duszenie!

21.29 Runda II: Po konsultacji ze swoim trenerem Łaguna od razu sprowadził przeciwnika do parteru. Wydawało się, że Mękal zdoła się wymknąć z objęć rywala, lecz ten wykorzystując chwilę jego nieuwagi, skończył walkę duszeniem!

21.25 Runda I: Mękal od samego początku był niezwykle ruchliwy. W końcu jednak mający większe doświadczenie zapaśnicze Łaguna sprowadził go do parteru, choć nie zdołał zrobić mu niemal żadnej krzywdy. 

21.15 Czas na walkę numer trzy, w której Kamil Mękal zmierzy się z Adamem Łaguną. Pojedynek zakontraktowany w limicie kategorii średniej. 

20.56 Paweł Dziuba pokonał przez nokaut techniczny Macieja Smokowskiego! Walka trwała 2 minuty i 39 sekund.

20.56 I runda. Dziuba szybko sprowadził rywala do parteru i zasypał gradem ciosów. Smokowski bronił się nielegalnym kopnięciem, za co upomniał go sędzia. Po krótkiej przerwie Dziuba kontynuował atak i było jasne, że to starcie musi skończyć się przed czasem. Ostatecznie sędzia przerwał pojedynek po serii ciosów łokciem.

20.49 Do klatki zmierzają już Paweł Dziuba oraz Maciej Smokowski, którzy zmierzą się w pojedynku wagi ciężkiej.

20.40 Jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrywa Oskar Szczepaniak!

20.39 III Runda: Walka długo toczyła się w parterze przy dominacji Rybczyńskiego. Ten nie zdołał jednak mocno obić swojego rywala. Niezły koniec zaciętej i emocjonującej walki. O zwycięstwie zadecyduje werdykt sędziów.

20.32 II Runda: Szczepaniak od początku przejął inicjatywę, zasypując rywala prostymi. Ponownie zdołał sprowadzić go do parteru i znów wolał kontynuować bójkę w stójce. Pod koniec rundy Rybczyński zdołał na moment przejąć kontrolę, ale nie wykorzystał swojej chwili.

20.26 I Runda: Mocne otwarcie pojedynku! Obaj zawodnicy byli aktywni i nie chcieli zostawiać ciosów rywala bez odpowiedzi. Walka toczyła się w stójce. Szczepaniak zdołał wprawdzie powalić Rybczyńskiego, ale nie ruszył do parteru.

20.15 Czas na pierwszy pojedynek w wadze lekkiej! Adam Rybczyński zmierzy się w nim z Oskarem Szczepaniakiem.

20.00 Za moment rozpocznie się show! Czas na galę Babilon MMA 18! 

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy