Reklama

Reklama

Artur Szpilka oficjalnie w KSW. "Nie mogę się doczekać rewanżu"

Już 18 czerwca były pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej w boksie, Artur Szpilka, zadebiutuje w formule MMA. 33-latek poinformował dzisiaj oficjalnie, że wystąpi w Toruniu podczas gali KSW 71. Bardzo możliwe, że jego pierwszym rywalem będzie były rywal z pięściarskiego ringu, Serhij Radczenko.

 Szpilka jest pierwszym ogłoszonym przez federację zawodnikiem na czerwcową galę. Jego rywal nie jest jeszcze podany do informacji publicznej, jednak sam zainteresowany dał sporą podpowiedź swoim wpisem na twitterze.

- Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Bardzo się cieszę, jest pozytywna energia. Już nie mogę się doczekać rewanżu z Radczenką i to jeszcze w MMA - napisał na swoim profilu pochodzący z Wieliczki sportowiec.

KSW. Artur Szpilka zadebiutuje w czerwcu w MMA

Szpilka walczył z Radczenką w marcu 2020 roku. Co prawda wygrał na punkty, ale decyzja przyniosła wielkie kontrowersje, bo z przebiegu walki zdaniem większości ekspertów zdecydowanie lepszy był Ukrainiec. Radczenko również wyraża chęć sprawdzenia się w MMA.

Reklama

 - Artur odezwał się do mnie z opcją walki w MMA i teraz czekam na konkretną propozycję od szefa KSW Martina Lewandowskiego. Ja od dawna przecież mówiłem głośno o tym rewanżu i zdania nie zmieniłem, chcę się po raz drugi bić ze Szpilką. Artur ma jeden warunek, chce pojedynku w wadze ciężkiej i ja się na to zgadzam - mówił w rozmowie z portalem Strefa MMA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL