Reklama

Reklama

Adam Wieczorek usunięty z gali UFC w Gdańsku przez chuliganów

Sensacyjnie nie dojdzie do skutku dzisiejszego wieczoru pojedynek Adama Wieczorka z Anthonym Hamiltonem na gali UFC w Gdańsku. Organizatorzy postanowili przenieść walkę do Sydney, w obawie przed fanatykami Lechii Gdańsk, którzy już zdążyli zakłócić oficjalną ceremonię ważenia.

Tego nikt się nie spodziewał! Pojedynek Wieczorka z Hamiltonem miał być jedną z atrakcji gali w trójmiejskiej Ergo Arenie. Miał...

Organizatorzy podjęli jednak precedensową decyzję i postanowili wycofać pojedynek z polskiej gali, a przenieść go na zaplanowaną na 19 listopada imprezę w Australii. Oficjalnego powodu nie podano, ale nie jest tajemnicą, że decyzję podjęto w obawie przed zamieszkami chuliganów Lechii Gdańsk i Ruchu Chorzów.

Kością niezgody okazało się to, że Wieczorek ma być zagorzałym "ultrasem" chorzowskiego klubu, a oba środowiska kibicowskie nie mają zgody.

Reklama

Próbkę możliwości grupka sympatyków Lechii zaprezentowała już podczas ceremonii ważenia, co doprowadziło do tego, że debiutujący na UFC Wieczorek nie wyszedł na scenę.

Mając na uwadze fakt, że do Gdańska wybierała się grupa kibiców Ruchu, organizatorzy uznali, że nie będą ryzykować burdami na trybunach, które mogłyby doprowadzić do tragedii, gdyby ucierpieli postronni fani mieszanych sztuk walki.

W walce wieczoru niezmiennie wystąpią Donald Cerrone i Darren Tille, a w gronie szóstki Polaków wystąpią m.in. Karolina Kowalkiewicz, Jan Błachowicz i Marcin Held.

Transmisja gali od godz. 21 na kanale Extreme Sports Channel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama