UEFA Euro U-21: Wyspy Owcze U-21 - Macedonia Północna U-21 1-2 (0-1)

8 września na Tórsvøllur w Thorshavn odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Wysp Owczych U-21 i Macedonii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Macedonii U-21 2-1.

K. Ackovski 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Macedonii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Macedonii U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Milan Ristovski.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tomče Grozdanovskiemu z Macedonii U-21. Była to 32. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Macedonii U-21.

W 57. minucie Tomče Grozdanovski został zmieniony przez Sefera Eminiego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Macedonii U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 80. minucie wynik na 0-2 podwyższył Kristijan Ackovski.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Petur Knudsen.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Wysp Owczych U-21 doszło do zmiany. Ragnar Samuelsen wszedł za Stefana Radosavljevica. Trener Wysp Owczych U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Lukasa Giessinga i na pole gry wprowadził napastnika Steffana Abrahamssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Macedonii U-21: Enisowi Fazlagiciowi i Ristowi Jankovowi.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Macedonii U-21 doszło do zmiany. Esmin Lichina wszedł za Enisa Fazlagicia. Jedenastce Wysp Owczych U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Macedonii U-21.

Risto Jankov90′
85′ Lukas Grenaa Giessing
Dimitar Mitrovski74′
 83′ Petur Knudsen
Milan Ristovski  16′
85′ Stefan Radosavljevic
Sefer Emini57′
85′ Ragnar Samuelsen
Marko Gjorgjievski
Hanus Sørensen
Esmin Lichina90′
Arnbjørn Svensson
David Tosevski74′
85′ Steffan Abrahamsson Løkin
Kristijan Trapanovski57′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Macedonii U-21 pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Macedonii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.