UEFA Euro U-21: Wyspy Owcze U-21 - Kazachstan U-21 1-3 (0-1)

6 czerwca w Toftir odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Wysp Owczych U-21 i Kakhstanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kakhstanu 3-1.

V. Prokopenko 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to reprezentanci Kakhstanu otworzyli wynik. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Akmal Bakhtiyarov.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Magnusa Jacobsena z Wysp Owczych U-21, a w 36. minucie Yerkebulana Seidakhmeta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kakhstanu.

W 66. minucie za Oralkhana Omirtayeva wszedł Ramazan Karimov. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Kakhstanu doszło do zmiany. Dmitriy Bachek wszedł za Akmala Bakhtiyarova.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kakhstanu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Dmitriy Bachek.

Piłkarze Wysp Owczych U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Stefan Radosavlevic.

W 87. minucie Janus Samuelsen został zmieniony przez Hugina Samuelsena, co miało wzmocnić jedenastkę Wysp Owczych U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yerkebulana Seidakhmeta na Leva Skvortsova oraz Zhanalego Pairuza na Vladislava Prokopenkę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kakhstanu w 90. minucie spotkania, gdy Vladislav Prokopenko zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Rauan Orynbassar
69′ Ólavur Niclasen
Gevorg Najaryan
18′ 77′ Magnus Holm Jacobsen
Sultan Sagnayev
Pætur Joensson Petersen
Akmal Bakhtiyarov  2′ 68′
Adrian Rúnason Justinussen
Oralkhan Omirtayev66′
77′ Mads Boe Mikkelsen
Zhanali Pairuz88′
87′ Janus Svabo Samuelsen
Yerkebulan Seidakhmet36′ 88′
Bárður á Reynatrøð
Bekkhan Shaizada
77′ Lukas Grenaa Giessing
Lev Skvortsov88′
Pætur Hentze
Sultan Astanov
69′ Daniel Johansen
Dmitriy Bachek68′  68′
77′  85′ Stefan Radosavljevic
Gavril Kan82′
87′ Hugin Samuelsen