Reklama

Reklama

UEFA Euro U-21: Wyspy Owcze U-21 - Kazachstan U-21 1-3 (0-1)

6 czerwca w Toftir odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Wysp Owczych U-21 i Kakhstanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kakhstanu 3-1.

6 czerwca  w Toftir odbyło się starcie  UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Wysp Owczych U-21  i Kakhstanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kakhstanu 3-1.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to reprezentanci Kakhstanu otworzyli wynik. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Akmal Bakhtiyarov.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Magnusa Jacobsena z Wysp Owczych U-21, a w 36. minucie Yerkebulana Seidakhmeta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kakhstanu.

W 66. minucie za Oralkhana Omirtayeva wszedł Ramazan Karimov. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Kakhstanu doszło do zmiany. Dmitriy Bachek wszedł za Akmala Bakhtiyarova.

Reklama

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kakhstanu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Dmitriy Bachek.

Piłkarze Wysp Owczych U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Stefan Radosavlevic.

W 87. minucie Janus Samuelsen został zmieniony przez Hugina Samuelsena, co miało wzmocnić jedenastkę Wysp Owczych U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yerkebulana Seidakhmeta na Leva Skvortsova oraz Zhanalego Pairuza na Vladislava Prokopenkę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kakhstanu w 90. minucie spotkania, gdy Vladislav Prokopenko zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kakhstanu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Reklama

Reklama

Reklama