UEFA Euro U-21: Włochy U-21 - Armenia U-21 6-0 (3-0)

19 listopada na Stadio Angelo Massimino w Katanii odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Włoch U-21 i Armenii U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Włoch U-21 6-0. Mecz obejrzało 2 700 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 21:00 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 2700 | Arbiter: S. Frappart
E. Del Prato 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Włoch U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Włoch U-21 w 15. minucie spotkania, gdy Moise Kean strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Armenii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Włoch U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Andrea Pinamonti.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Edgar Movsesyan z jedenastki Armenii U-21. Była to 37. minuta starcia.

Niedługo później Moise Kean wywołał eksplozję radości wśród kibiców Włoch U-21, strzelając kolejnego gola w 41. minucie spotkania.

W 52. minucie kartką został ukarany Albert Khachumyan, piłkarz Armenii U-21.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Niccolò Zanellato.

W 56. minucie Andrea Pinamonti zastąpił Gianlucę Scamaccę. W tej samej minucie w drużynie Włoch U-21 doszło do zmiany. Alessandro Tripaldelli wszedł za Marca Salę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Włoch U-21 w 57. minucie spotkania, gdy Gianluca Scamacca zdobył piątą bramkę. W 58. minucie boisko opuścili reprezentanty Armenii U-21: Arsen Sadoyan, Abraham Portugalyan, a na ich miejsce weszli Edgar Movsesyan, Armen Hovhannisyan.

Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Niccolòwi Zanellacie z Włoch U-21. Chwilę później trener Włoch U-21 postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Ranieriego. Na boisko wszedł Davide Bettella, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Niccolò Zanellato został zmieniony przez Fabia Maistra, co miało wzmocnić jedenastkę Włoch U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arama Khamoyana na Davita Nalbandyana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Włoch U-21 w 66. minucie spotkania, gdy Enrico Del Prato strzelił szóstego gola. Niestety w 72. minucie meczu Sevak Aslanyan bramkarz Armenii U-21 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Marka Grigoryana - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W tej samej minucie Rudik Mkrtchyan został zmieniony przez Erika Vardanyana, co miało wzmocnić reprezentację Armenii U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Locatellego na Giulia Maggiorego w 83. minucie. W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Fabiowi Maistrowi z jedenastki Włoch U-21. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-0.

Artur Danielyan
63′ Luca Ranieri
Hrachya Geghamyan
56′ Marco Sala
Edgar Grigoryan
Marco Carraro
Albert Khachumyan52′
 66′ Enrico Del Prato
Vahan Vardani Bichakhchyan
83′ Manuel Locatelli
Aram Khamoyan66′
 53′ 62′ 63′ Niccolò Zanellato
Rudik Mkrtchyan72′
Patrick Cutrone
Armen Hovhannisyan58′
 15′, 41′ Moise Bioty Kean
Karen Melkonyan
 25′ 56′ Andrea Pinamonti
Edgar Movsesyan37′ 58′
Alessandro Plizzari
Mark Grigoryan72′
63′ Davide Bettella
Armen Asilyan
Nicolò Casale
Hovhannes Nazaryan
56′ Alessandro Tripaldelli
Arsen Sadoyan58′
Salvatore Esposito
Rafik Misakyan
83′ Giulio Maggiore
Davit Nalbandyan66′
63′ 83′ Fabio Maistro
Erik Vardanyan72′
56′  57′ Gianluca Scamacca