UEFA Euro U-21: Ukraina U-21 - Finlandia U-21 0-2 (0-1)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 6 września, reprezentacja Ukrainy U-21 przegrała z Finlandią U-21 0-2 (0-1). Mecz na Slavutych-Arena w Zaporożu obejrzało 3 779 widzów.

O. Valakari 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Ukrainy U-21 wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Finlandii U-21 w 18. minucie spotkania, gdy Benjamin Källman zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Finlandii U-21.

Na drugą połowę drużyna Ukrainy U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Artema Kozaka wszedł Heorhii Tsitaishvili. Także w drużynie Finlandii U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Eetu Vertainena wszedł Saku Ylätupa. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Joonasowi Sundmanowi, piłkarzowi Finlandii U-21.

W 60. minucie za Dmytra Topalova wszedł Mykhailo Mudryk. W 63. minucie arbiter wręczył kartkę Akhmedowi Alibekovowi z Ukrainy U-21. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Finlandii U-21 doszło do zmiany. Tobias Fagerström wszedł za Saku Ylätupę.

Trener Ukrainy U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Serhiego Buletsę i na pole gry wprowadził napastnika Vladyslava Vakulę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie sędzia ukarał kartką Williama Jääskeläinena, reprezentanta Finlandii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finlandii U-21 w 81. minucie spotkania, gdy Onni Valakari strzelił z karnego drugiego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Ukrainy U-21 doszło do zmiany. Bogdan Lednev wszedł za Danyla Sikana.

W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Viktorowi Korniience z jedenastki Ukrainy U-21. Chwilę później trener Finlandii U-21 postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mikaela Soisala wszedł Jonas Häkkinen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Finlandii U-21 utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Yukhym Konoplia z Ukrainy U-21 i Lucas Lingman z jedenastki Finlandii U-21.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Juho Hyvärinen
90′ Yukhym Konoplya
Juhani Pikkarainen
84′ Viktor Kornienko
Joonas Sundman56′
63′ Akhmed Alibekov
Kaan Kairinen
74′ Serhii Buletsa
Lucas Lingman90′
46′ Artem Kozak
Mikael Soisalo86′
Mykola Shaparenko
Onni Valakari  81′ (k.)
60′ Dmytro Topalov
Benjamin Källman  18′
82′ Danylo Sikan
Jaakko Oksanen
82′ Bohdan Lednev
Jasin-Amin Assehnoun
60′ Mykhailo Mudryk
Tobias Fagerström74′
Yevhen Smyrnyi
Abukar Mohamed
46′ Heorhii Tsitaishvili
Miko Aarne Virtanen
74′ Vladyslav Vakula
Saku Tuomas Severi Ylätupa46′ 74′

Reprezentanty obu drużyn dostały po trzy żółte kartki.

Drużyna Ukrainy U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Finlandii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.