UEFA Euro U-21: Turcja U-21 - Anglia U-21 2-3 (1-1)

6 września na Kocaele Stadyumu w Kocaeliem odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Turcji U-21 i Anglii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii U-21 3-2. Na stadionie zasiadło 14 955 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 19:45 | Stadion: Kocaeli Stadyumu | Widzów: 14955 | Arbiter: Luis Godinho
R. Nelson 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Anglii U-21 otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Edward Nketiah.

Drużyna Anglii U-21 niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, jedenastka Turcji U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Doğukan Sinik. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tomowi Daviesowi z Anglii U-21. Była to 40. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Berkay Özcan został zmieniony przez Muhayera Oktaya. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Turcji U-21 w 51. minucie spotkania, gdy Mert Müldür zdobył drugą bramkę. W następstwie utraty bramki trener Anglii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Zeze'a Sessegnona i na pole gry wprowadził napastnika Masona Greenwooda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Turcji U-21 doszło do zmiany. Hüseyin Üner wszedł za Doğukana Sinika.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Edward Nketiah.

Prawie natychmiast Reiss Nelson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anglii U-21, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. W 79. minucie Reiss Nelson został zmieniony przez Rhian Brewster, a za Morgana Gibbsa-White'a wszedł na boisko Ben Godfrey, co miało wzmocnić drużynę Anglii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Berata Özdemira na Ilkera Yüksela.

W 86. minucie kartkę otrzymał Maximillian Aarons z jedenastki Anglii U-21. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.