UEFA Euro U-21: Turcja U-21 - Andora U-21 1-0 (0-0)

4 września na Necmi Kadıoğlu Stadyumu w Stambule odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Turcji U-21 i Andory U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Turcji U-21 1-0.

G. Yalçın 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Andory U-21.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 12. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Turcji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę reprezentacja Turcji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alego Günerena wszedł Erkan Süer.

Jedyną bramkę meczu dla Turcji U-21 zdobył Güven Yalçın w 49. minucie. W 65. minucie Halil Dervişoğlu został zmieniony przez İlkera Karakaşa.

Trener Andory U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Roberta Rebelę i na pole gry wprowadził napastnika Briana Pubilla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Turcji U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Doğukana Sinika. Na boisko wszedł Oğulcan Ülgün, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 79 minuty boisko opuścili reprezentanty Turcji U-21: Ömer Beyaz, Güven Yalçın, na ich miejsce weszli: Berkan Kutlu, Metehan Güçlü. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erica Izquierda, Izana Fernándeza zajęli: Alain Bonell, Miquel Torres.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erica Valesa z Andory U-21, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Ömera Beyaza z drużyny przeciwnej.