UEFA Euro U-21: Turcja U-21 - Albania U-21 2-2 (0-0)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 7 czerwca, jedenastka Turcji U-21 zremisowała z Albanią U-21 2-2 (0-0).

UEFA Euro U-21
2019-06-07 19:30 | Stadion: Necmi Kadıoğlu Stadyumu | Widzów: 2100 | Arbiter: A. Durieux
E. Bullari 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Turcji U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut reprezentacja Turcji U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Albanii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie Redon Xhixha zastąpił Emiliana Bullariego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę reprezentacja Turcji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ahmeta Canbaza, Yusufa Sariego weszli Umut Güneş, Yunus Akgün.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Leonardo Maloku.

Jedenastka Albanii U-21 krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Turcji U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Mert Müldür. W 56. minucie kartkę dostał Esat Mala, reprezentant Albanii U-21.

Trener Turcji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Doğukana Sinika i na pole gry wprowadził napastnika İbrahima Dervişoğlu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Albanii U-21 doszło do zmiany. Sergio Kalaj wszedł za Marasha Kumbullę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Turcji U-21 w 85. minucie spotkania, gdy İbrahim Dervişoğlu strzelił drugiego gola. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yunusa Akgüna z Turcji U-21, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Shaqira Tafę z drużyny przeciwnej.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Turcji U-21: F. Kuruçuk, Mehmet Özcan, a na ich miejsce weszli Ilker Yüksel, Muhayer Oktay.

Reprezentacja Albanii U-21 nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonej piątej minucie starcia wynik ustalił Emiliano Bullari.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Marash Kumbulla84′
 54′ Mert Müldür
Leonardo Maloku  49′ 76′
Murat Sağlam
Jorgo Pëllumbi76′
Hüseyin Türkmen
Shaqir Tafa90′
46′ Ahmet Canbaz
Omar Imeri
90′ Muhayer Oktay
Sherif Kallaku
Berkay Özcan
Esat Mala56′
77′ Doğukan Sinik
Juljan Shehu69′
46′ Yusuf Sarı
Arbin Zejnullai
90′ Ilker Yüksel
Redon Xhixha85′
İrfan Can Eğribayat
Mario Dajsinani
90′ Fatih Kuruçuk
Sergio Kalaj84′
46′ Umut Güneş
Angelo Ndrecka76′
Cihan Kahraman
Kleandro Lleshi69′
90′ Mehmet Özcan
Patrik Bardhi76′
Berat Ayberk Özdemir
Emiliano Bullari85′  90′
Kadir Kaan Özdemir
Aristidi Kolaj
46′ 88′ Yunus Akgün
Shefit Shefiti
77′  85′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Din Sula

Przewaga jedenastki Turcji U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Turcji U-21, a piłkarzom Albanii U-21 przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.