UEFA Euro U-21: Szwecja U-21 - Włochy U-21 3-0 (2-0)

8 września na Fredriksskans IP w Kalmarze odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Szwecji U-21 i Włoch U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Szwecji U-21 3-0.

G. Henriksson 51'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery spotkania drużyna Szwecji U-21 wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwecji U-21 w 12. minucie spotkania, gdy Pontus Almqvist zdobył pierwszą bramkę.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pontus Almqvist ze Szwecji U-21. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Szwecja U-21: Gustavowi Henrikssonowi w 32. i Augustowi Erlingmarkowi w 45. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Włoch U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Riccarda Sottila, Youssefa Maleha weszli Gianluca Scamacca, Marco Varnier.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gustav Henriksson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwecji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie meczu. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pontusa Dahlberga ze Szwecji U-21, a w 62. minucie Andreę Pinamontiego z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Claud Adjapong zastąpił Nicola Casalego. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili reprezentanty Szwecji U-21: Pontus Almqvist, Daleho Irandust, Jesper Karlsson, na ich miejsce weszli: Edvin Crona, Erik Nygren, John Björkengren. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Pellegrini, Marca Carrara zajęli: Marco Sala, Andrea Colpani. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Niccola Zanellatę z Włoch U-21, a w 87. minucie Erika Nygrena z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Włochy U-21
58′ Pontus Dahlberg
Marco Carnesecchi
Felix Beijmo
Claud Adjapong68′
 51′ 32′ Gustav Henriksson
Matteo Gabbia
45′ August Erlingmark
Youssef Maleh46′
Svante Ingelsson
Niccolò Zanellato82′
78′ Daleho Irandust
Patrick Cutrone
 12′, 29′ 78′ Pontus Almqvist
Andrea Pinamonti62′
90′ Jesper Karlsson
Marco Sala68′
90′ John Björkengren
Marco Varnier46′
78′ Edvin Crona
Sebastiano Esposito
78′ 87′ Erik Benjamin Nygren
Gianluca Scamacca46′

Przewaga jedenastki Włoch U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Szwecji U-21 dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Szwecji U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Włoch U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.