UEFA Euro U-21: Szwajcaria U-21 - Słowacja U-21 4-1 (2-1)

4 września na LIPO Park Schaffhausen w Szafuzie odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Szwajcarii U-21 i Słowacji U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szwajcarii U-21 4-1.

L. Tupta 42'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu reprezentanty Szwajcarii U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Andi Zeqiri dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwajcarii U-21 w 36. minucie spotkania, gdy Noah Okafor zdobył drugą bramkę. W 40. minucie kartkę dostał Jasper van der Werff, piłkarz Szwajcarii U-21.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ľubomír Tupta.

Na drugą połowę jedenastka Słowacji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Kristiána Vallę, Patrika Mysloviča weszli Lukáš Fabiš, Dávid Ďuriš. W 59. minucie Nedim Bajrami zastąpił Petara Pusica.

W 69. minucie kartkę obejrzał Ivan Mesík z Słowacji U-21.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dan Ndoye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwajcarii U-21, strzelając kolejnego gola w 70. minucie starcia.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Andi Zeqiri ze Szwajcarii U-21. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateja Oraveca ze Słowacji U-21, a w 85. minucie Cédrica Zesigera z drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w drużynie Szwajcarii U-21 za Andiego Zeqiriego wszedł Filip Stojilkovic, a w reprezentacji Słowacji U-21 Martin Bednár zmienił Jána Bernáta. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Ivan Mesík69′
40′ Jasper van der Werff
Branislav Sluka
85′ Cédric Zesiger
Kristián Vallo46′
59′ Nedim Bajrami
Martin Bednár81′
Toni Domgjoni
Christián Herc72′
 36′ 59′ Noah Arinzechukwu Okafor
Patrik Myslovič46′
Kevin Ruegg
Matej Oravec79′
70′ Bastien Toma
Marián Chobot71′
70′ Jérémy Bruno Guillemenot
Dávid Strelec
 9′ (k.), 76′ 81′ Andi Avdi Zeqiri
Ján Bernát81′
59′ Edin Imeri
Adam Brenkus72′
70′ Alexandre Jankewitz
Jakub Kadák
59′ Petar Pusic
Martin Kovaľ71′
70′  70′ Dan Ndoye
Dávid Ďuriš46′
81′ Filip Stojilkovic
Marek Fábry

Reprezentacja Szwajcarii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Słowacji U-21.

Reprezentanty obu drużyn dostały po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.