UEFA Euro U-21: Szwajcaria U-21 - Francja U-21 3-1 (2-1)

19 listopada na Stade de la Maladière w Neuchâtel odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Szwajcarii U-21 i Francji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarii U-21 3-1. Mecz obejrzało 9 021 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 19:00 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 9021 | Arbiter: S. Attwell
O. Édouard 19'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu reprezentanty Francji U-21 (”Trójkolorowi”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Odsonne Édouard. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Między 35. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Francji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Szwajcarii U-21 wyrównała wynik meczu. W 44. minucie Jeremy Guillemenot wyrównał wynik meczu.

Szybko po stracie bramki reprezentacja Szwajcarii U-21 trafiła do bramki rywala. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Andi Zeqiri. To już trzecie trafienie tego reprezentant w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwajcarii U-21 w 53. minucie spotkania, gdy Andi Zeqiri strzelił trzeciego gola. W 58. minucie Boubacar Kamara został zmieniony przez Youssoufa Fofanę.

Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Szwajcarii U-21: Jeremy Guillemenot, Andi Zeqiri, Jordan Lotomba, na ich miejsce weszli: Dan Ndoye, Nedim Bajrami, Petar Pusic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moussy Diaby, Arnauda Nordina, Zaydou Youssoufa zajęli: Mounir Chouiar, Bryan Mbeumo, Imran Louza. Między 67. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Szwajcarii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Rayan Aït Nouri
90′ Jordan Lotomba
Boubacar Kamara39′ 58′
Silvan Eli Sidler
Andy Pelmard43′
Cédric Zesiger
Dayotchanculle Upamecano
76′ Toni Domgjoni
Dan-Axel Zagadou67′
35′ Vasilije Janjičić
Jeff Reine-Adélaïde
Kevin Ruegg
Zaydou Youssouf74′
Bastien Toma
Moussa Diaby63′
 44′ 70′ 76′ Jérémy Bruno Guillemenot
Odsonne Édouard  19′ (k.)
 45′, 53′ 88′ Andi Avdi Zeqiri
Obite Evan N'Dicka
88′ Nedim Bajrami
Youssouf Fofana58′
90′ Petar Pusic
Imran Louza74′
Filip Ugrinic
Mounir Chouiar63′
76′ Dan Ndoye
Bryan Mbeumo63′
Filip Stojilkovic

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Szwajcarii U-21, a w drugiej dwie. Reprezentanty Francji U-21 dostały w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Reprezentacja Szwajcarii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Francji U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.