UEFA Euro U-21: Szkocja U-21 - San Marino U-21 2-0 (2-0)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 5 września, reprezentacja Szkocji U-21 wygrała z Sanem Marino U-21 2-0 (2-0). Mecz na Simple Digital Arena w Paisley obejrzało 1 542 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-05 20:30 | Stadion: Simple Digital Arena | Widzów: 1542 | Arbiter: V. Romanov
Szkocja U-21
San Marino U-21
2
0
A. Tosi 21' (samob.)
G. Middleton 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut reprezentacja Szkocji U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sanu Marino U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sanu Marino U-21 Alessandro Tosi.

Drużyna Sanu Marino U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Szkocji U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik na 2-0 podwyższył Glenn Middleton.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alessandro Tosi z Sanu Marino U-21. Była to 31. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie za Alessandra Tosiego wszedł Alessandro Liverani. Między 55. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Sanu Marino U-21: Daniele Babboni, Luca Cecchetti, Giacomo Conti, Riccardo Michelotti, na ich miejsce weszli: Federico Dolcini, Filippo Quaranta, Simone Franciosi, Simone Nanni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Connora McLennana, Lewisa Fergusona, Glenna Middletona zajęli: Lewis Smith, Kyle McAllister, James Scott.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Glenna Middletona ze Szkocji U-21, a w 71. minucie Samuela Pancottiego z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Szkocji U-21 postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Patricka Readinga wszedł Daniel Harvie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Szkocji U-21 utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Szkocji U-21 doszło do zmiany. Barry Maguire wszedł za Billya Gilmoura.

Michele Cevoli
87′ Patrick James Reading
Giacomo Conti86′
Allan Campbell
Alessandro Tosi 21′ (samob.) 31′ 55′
72′ Lewis Ferguson
Mattia Ceccaroli
88′ Billy Gilmour
Samuel Pancotti71′
64′ Connor McLennan
Daniele Babboni55′
 28′ 70′ 72′ Glenn Bell Dollar Middleton
Jacopo Raschi
Ross Doohan
Davide Colonna
Kieran Wright
Thomas Paolini
87′ Daniel Harvie
Simone Franciosi86′
88′ Barry Maguire
Simone Nanni86′
72′ Kyle McAllister
Filippo Quaranta74′
64′ Lewis Smith
Federico Dolcini55′
72′ James Scott
Alessandro Liverani55′

Eugenio Zucchi

Reprezentacja Szkocji U-21 była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Szkocji U-21, a piłkarzom Sanu Marino U-21 wręczył dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.