UEFA Euro U-21: Szkocja U-21 - Grecja U-21 0-1 (0-0)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 15 listopada, drużyna Szkocji U-21 przegrała z Grecją U-21 0-1 (0-0). Mecz na Tynecastle Park w Edynburgu obejrzało 1 284 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-15 20:00 | Stadion: Tynecastle Park | Widzów: 1284 | Arbiter: B. Pandzic
Szkocja U-21
Grecja U-21
0
1
D. Nikolaou 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jordanowi Holsgrove'owi, piłkarzowi Szkocji U-21.

W 30. minucie Konstantinos Balogiannis został zmieniony przez Ioannisa Oikonomidisa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Panagiotis Retsos z reprezentacji Grecji U-21. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie w drużynie Grecji U-21 doszło do zmiany. Fotis Ioannidis wszedł za Anargyrosa Kampetsisa. Panagiotis Retsos z Grecji U-21 w 63. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w drugiej minucie doliczonego czasu.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandrosa Katranisa z Grecji U-21, a w 74. minucie Allana Campbella z drużyny przeciwnej. W 70. minucie w reprezentacji Szkocji U-21 doszło do zmiany. Glenn Middleton wszedł za Stephena Kelly'ego. Po chwili trener Grecji U-21 postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ioannisa Bouzoukisa wszedł Apostolos Diamantis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Grecji U-21 utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Grecji U-21 udało się strzelić gola i wygrać.

Trener Szkocji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Jordana Holsgrove'a i na pole gry wprowadził napastnika Connora McLennana, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Apostolos Diamantis, reprezentant Grecji U-21.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Dimitrios Nikolaou dla drużyny Grecji U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Trzy minuty później sędzia przyznał żółte kartki Glennowi Middletonowi ze Szkocji U-21 i Mariosowi Siampanisowi, Spyridonowi Natsosowi z reprezentacji Grecji U-21.

Dimitrios Nikolaou  90′ (k.)
74′ Allan Campbell
Panagiotis Retsos45′ 63′
Lewis Ferguson
Konstantinos Balogiannis30′
Billy Gilmour
Ioannis Bouzoukis77′
29′ 85′ Jordan Holsgrove
Spyridon Natsos90′
70′ Stephen Kelly
Giannis-Foivos Botos
85′ Connor McLennan
Ioannis Oikonomidis30′
70′ 90′ Glenn Bell Dollar Middleton
Dimitrios Emmanouilidis
James Scott
Fotis Ioannidis54′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Grecji U-21 w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte oraz jedną czerwoną. Reprezentanty drużyny przeciwnej obejrzały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Szkocji U-21 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast reprezentacja Grecji U-21 wykorzystała wszystkie zmiany.