UEFA Euro U-21: Słowacja U-21 - Szwajcaria U-21 1-2 (0-0)

8 września na Štadión pod Zoborom w Nitrze odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Słowacji U-21 i Szwajcarii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Szwajcarii U-21 2-1.

D. Ndoye 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Szwajcarii U-21.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Słowacji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 55. minucie Noah Okafor został zastąpiony przez Dana Ndoyego. Po chwili trener Słowacji U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Martin Kovaľ, a murawę opuścił Marián Chobot.

W tym czasie reprezentanty Słowacji U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 65. minucie Dávid Strelec dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W 69. minucie boisko opuścili reprezentanty Szwajcarii U-21: Nedim Bajrami, Edin Imeri, a na ich miejsce weszli Petar Pusic, Jérémy Guillemenot. W 71. minucie żółtą kartkę dostał Cédric Zesiger z drużyny Szwajcarii U-21. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nedim Bajrami osłabiając tym samym reprezentację Szwajcarii U-21.

Między 76. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Słowacji U-21: Dávid Ďuriš, Ľubomír Tupta, Christián Herc, Dávid Strelec, na ich miejsce weszli: Jakub Kadák, Patrik Myslovič, Ján Bernát, Marek Fábry. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bastiena Tomy, Toniego Domgjoniego zajęli: Yannick Marchand, Alexandre Jankewitz. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Andi Zeqiri. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Słowacji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwajcarii U-21 w 90. minucie spotkania, gdy Dan Ndoye zdobył drugą bramkę. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W doliczonej czwartej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Martin Šulek, piłkarz Słowacji U-21. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Cédric Zesiger71′
90′ Martin Šulek
Toni Domgjoni19′ 79′
32′ 83′ Christián Herc
Noah Arinzechukwu Okafor55′
38′ Peter Pokorný
Petar Pusic69′
64′ Marián Chobot
Kevin Ruegg
76′ Dávid Ďuriš
Bastien Toma79′
 65′ 83′ Dávid Strelec
Jérémy Bruno Guillemenot69′
77′ Ľubomír Tupta
Silvan Eli Sidler
83′ Ján Bernát
Nedim Bajrami69′ 71′
76′ 89′ Jakub Kadák
Edin Imeri69′
64′ Martin Kovaľ
Alexandre Jankewitz79′
77′ Patrik Myslovič
Yannick Kevin Marchand79′
Matej Oravec
Dan Ndoye55′  90′ 90′
83′ 90′ Marek Fábry
Filip Stojilkovic

Drużyna Słowacji U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Reprezentanty Szwajcarii U-21 obejrzały w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.