UEFA Euro U-21: Serbia U-21 - Rosja U-21 0-2 (0-2)

19 listopada na Gradskim Stadionie Čair w Niszu odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Serbii U-21 i Rosji U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosji U-21 2-0. Na stadionie stawiło się 3 413 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 19:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 3413 | Arbiter: J. Martínez Munuera
M. Suleymanov 44'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Serbii U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rosji U-21 w ósmej minucie spotkania, gdy Fedor Chalov strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Lomovitskiego z Rosji U-21, a w 37. minucie Njegoša Petrovicia z drużyny przeciwnej.

Drużyna Serbii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Magomed-Shapi Suleymanov.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę reprezentacja Serbii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Njegoša Petrovicia wszedł Veljko Birmančević. W 54. minucie kartkę dostał Erhan Mašović, reprezentant Serbii U-21.

W 62. minucie Filip Stuparević został zmieniony przez Nikolę Čumicia. Między 65. a 84. minutą, boisko opuścili reprezentanty Rosji U-21: Konstantin Kuchaev, Fedor Chalov, Magomed-Shapi Suleymanov, na ich miejsce weszli: Danil Glebov, Ivan Ignatjev, Maksim Glushenkov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Adžić, Ranka Veselinovicia zajęli: Slobodan Tedić, Milutin Vidosavljević. W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Rankowi Veselinoviciowi z zespołu gospodarzy.

Kibice Rosji U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vyacheslava Gruleva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Aleksandr Lomovitskiy.

Igor Diveev
84′ Ranko Veselinović
Roman Evgenjev
72′ Luka Adžić
Michaił Łysow
72′ Ivan Ilić
Nikolay Rasskazov
Luka Ilić
Konstantin Kuchaev65′
Jovan Nišić
Aleksandr Lomovitskiy16′ 84′
37′ 46′ Njegoš Petrović
Ivan Oblyakov
Dejan Joveljić
Nail Umyarov
54′ Erhan Mašović
Fedor Chalov  8′ 72′
62′ Filip Stuparević
Danil Glebov65′
46′ Veljko Birmančević
Artem Golubev
Lazar Pavlović
Vyacheslav Grulev84′
62′ Nikola Čumić
Daniil Utkin
72′ Slobodan Tedić
Maksim Glushenkov84′
72′ Milutin Vidosavljević
Ivan Ignatjev72′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Serbii U-21, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.