UEFA Euro U-21: Serbia U-21 - Estonia U-21 6-0 (3-0)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 15 listopada, jedenastka Serbii U-21 wysoko wygrała z Estonią U-21 6-0 (3-0). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 504 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-15 19:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 504 | Arbiter: N. Verboomen
S. Tedić 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Serbii U-21 w 11. minucie spotkania, gdy Luka Ilić zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Serbii U-21, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Dejan Joveljić.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Ivan Ilić.

Na drugą połowę reprezentacja Estonii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Kaarela Ustę wszedł Markus Vaherna.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dejan Joveljić z Serbii U-21. W 58. minucie w drużynie Serbii U-21 doszło do zmiany. Mirko Topić wszedł za Njegoša Petrovicia.

W tej samej minucie Svetozar Marković został zastąpiony przez Aleksę Terzicia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Henri Järvelaid, reprezentant Estonii U-21.

Niedługo później Dejan Joveljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Serbii U-21, strzelając kolejnego gola w 61. minucie meczu. W 62. minucie kartkę dostał Filip Stuparević z Serbii U-21.

Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili reprezentanty Estonii U-21: Sten Reinkort, Artur Uljanov, Markkus Seppik, Karl Õigus, na ich miejsce weszli: Erik Utgof, Mihkel Järviste, Alex Roosalu, Mark Edur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dejana Joveljicia, Filipa Stuparevicia, Luki Adžić zajęli: Slobodan Tedić, Željko Gavrić, Veljko Birmančević.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Slobodan Tedić.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 6-0.

Karl-Romet Nõmm
58′ Svetozar Marković
Henri Järvelaid60′
Ranko Veselinović
Martin Käos
74′ Luka Adžić
Marko Lipp
 38′ Ivan Ilić
Markkus Seppik77′
 11′ Luka Ilić
Markus Poom
Jovan Nišić
Markus Soomets
58′ Njegoš Petrović
Artur Uljanov77′
 20′, 52′, 61′ 64′ Dejan Joveljić
Kaarel Usta46′
Erhan Mašović
Karl Rudolf Õigus86′
62′ 74′ Filip Stuparević
Sten Reinkort74′
Dušan Marković
Ingmar Krister Paplavskis
Dimitrije Kamenović
Mark Edur86′
58′ Aleksa Terzić
Alex Roosalu77′
74′ Veljko Birmančević
Mihkel Järviste77′
74′ Željko Gavrić
Markus Vaherna46′
Lazar Pavlović
Raimond Eino
58′ Mirko Topić
Erik Utgof74′
64′  87′ Slobodan Tedić

Milutin Vidosavljević

Jedenastka Serbii U-21 była w posiadaniu piłki przez 76 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.