UEFA Euro U-21: Serbia U-21 - Bułgaria U-21 1-2 (0-1)

8 września na Stadionie FK Metalac w Gornji Milanovac odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Serbii U-21 i Bułgarii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bułgarii U-21 2-1.

K. Krastev 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Serbii U-21.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kaloyanowi Krastevowi z Bułgarii U-21. Była to 25. minuta meczu.

W 25. minucie Jovan Vlalukin został zastąpiony przez Igora Maksimovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Bułgarii U-21 w 45. minucie spotkania, gdy Ilian Ilianov zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bułgarii U-21.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dimitrije Kamenovicia z Serbii U-21, a w 57. minucie Ertana Tombaka z drużyny przeciwnej. W 63. minucie boisko opuścili reprezentanty Serbii U-21: Željko Gavrić, Luka Ilić, a na ich miejsce weszli Dimitrije Kamenović, Nikola Čumić.

Reprezentacja Serbii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bułgarii U-21, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Kaloyan Krastev.

Między 66. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Serbii U-21 oraz dwie drużynie przeciwnej. W 68. minucie Ertan Tombak został zmieniony przez Ivayla Naydenova, co miało wzmocnić reprezentację Bułgarii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Ilicia na Nemanję Micievicia. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Luka Ilić.

W 87. minucie boisko opuścili reprezentanty Bułgarii U-21: Iliyan Avramov, Georgi Rusev, a na ich miejsce weszli Ilian Ilianov, Zdravko Dimitrov. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Veljko Birmančević z Serbii U-21 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 80. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w reprezentacji Bułgarii U-21 doszło do zmiany. Tonislav Yordanov wszedł za Kaloyana Krasteva.

Drużynie Serbii U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Bułgarii U-21.

Daniel Naumov
48′ 63′ Dimitrije Kamenović
Andrea Hristov
Zlatan Šehović
Valentin Ivaylov Antov
25′ Jovan Vlalukin
Ertan Tombak57′ 68′
80′ 90′ Veljko Birmančević
Zdravko Minchev Dimitrov87′
75′ Ivan Ilić
Ilian Ilianov Iliev  45′ 75′ 87′
Jovan Nišić
Asen Rumenov Chandarov
66′ Njegoš Petrović
Angel Stefanov Lyaskov
63′ Nikola Čumić
Petko Hristov
75′ Nemanja Mićević
Milen Yankov Stoev
63′ Željko Gavrić
Iliyan Avramov Stefanov87′
63′  86′ (k.) Luka Ilić