UEFA Euro U-21: San Marino U-21 - Litwa U-21 0-3 (0-2)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 5 czerwca, drużyna San Marino U-21 przegrała z Litwą U-21 0-3 (0-2).

UEFA Euro U-21
2019-06-05 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 240 | Arbiter: R. Häsänov
S. Čyžas 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Reprezentacja Litwy U-21 wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia pokazał kartkę Diego Morettiemu z zespołu gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Edvinas Kloniūnas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Litwy U-21, strzelając gola w siódmej minucie pojedynku.

Reprezentacja Sanu Marino U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie celnym strzałem popisał się Edgaras Dubickas.

W 32. minucie arbiter ukarał kartką Davida Tomassiniego, reprezentanta Sanu Marino U-21. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Sanu Marino U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniele Babboniego wszedł Marco De Angelis. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Edgarasowi Utkusowi z Litwy U-21. Była to 50. minuta meczu.

W 57. minucie Samuel Pancotti zastąpił Alessandra Liveraniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Litwy U-21 w 60. minucie spotkania, gdy Svajūnas Čyžas strzelił trzeciego gola. Między 63. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Litwy U-21: Svajūnas Čyžas, Edgaras Utkus, Eligijus Jankauskas, Domantas Antanavičius, Linas Mėgelaitis, na ich miejsce weszli: Matas Vareika, Titas Milašius, Matas Ramanauskas, Renatas Banevičius, Karolis Uzėla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Michelottiego, Jacopa Raschiego zajęli: Mattia Ceccaroli, Filippo Quaranta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Linas Mėgelaitis84′
84′ Riccardo Michelotti
Ernestas Stočkūnas
5′ Diego Moretti
Edgaras Utkus50′ 74′
57′ Samuel Pancotti
Svajūnas Čyžas  60′ 63′
46′ Daniele Babboni
Edgaras Dubickas  29′
85′ Jacopo Raschi
Eligijus Jankauskas74′
32′ David Tomassini
Deividas Šešplaukis
Davide Colonna
Vincentas Šarkauskas
Alex De Biagi
Kipras Kažukolovas
85′ Filippo Quaranta
Oskaras Lukošiūnas
Stefano Sartini
Renatas Banevičius84′
84′ Mattia Ceccaroli
Titas Milašius74′
46′ Marco De Angelis
Matas Ramanauskas74′
57′ Alessandro Liverani
Karolis Uzėla84′
Eduardo Marconi
Matas Vareika63′
Eugenio Zucchi
Gytis Paulauskas

Reprezentacja Litwy U-21 była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu.

Jedenastka Litwy U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Sanu Marino U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.