UEFA Euro U-21: San Marino U-21 - Grecja U-21 0-1 (0-1)

6 września na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Sanu Marino U-21 i Grecji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Grecji U-21 1-0.

D. Emmanouilidis 24'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Grecji U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Grecji U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Sanu Marino U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie żółtą kartkę obejrzał Michele Cevoli z zespołu gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Dimitrios Emmanouilidis dla drużyny Grecji U-21. Bramka padła w tej samej minucie. W 40. minucie żółtą kartkę dostał Filippo Quaranta, reprezentant gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Grecji U-21.

Drugą połowę drużyna Sanu Marino U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattię Ceccarolego wszedł Elia Ciacci. W 54. minucie David Tomassini został zastąpiony przez Samuela Pancottiego.

Między 56. a 88. minutą, boisko opuścili reprezentanty Sanu Marino U-21: Simone Franciosi, Giacomo Conti, Federico Dolcini, na ich miejsce weszli: Alessandro Tosi, Simone Nanni, Riccardo Michelotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Theodosiosa Machairasa, Dimitriosa Emmanouilidisa, Anargyrosa Kampetsisa zajęli: Georgios Ntaviotis, Giannis-Foivos Botos, Efthymios Christopoulos. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Apostolosa Diamantisa z Grecji U-21, a w 75. minucie Giacoma Contiego z drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Michele Cevoli, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 20. minucie.

Vasilis Xenopoulos
20′ 90′ Michele Cevoli
Apostolos Diamantis69′
75′ 87′ Giacomo Conti
Alexandros Katranis
73′ Simone Franciosi
Georgios Liavas
40′ Filippo Quaranta
Konstantinos Apostolakis
46′ Mattia Ceccaroli
Konstantinos Balogiannis
87′ Federico Dolcini
Theodosios Machairas56′
54′ David Tomassini
Marios Vrousai
Davide Colonna
Marios Siampanis
Andrea Contadini
Giorgos Antzoulas
87′ Simone Nanni
Dimitrios Nikolaou
73′ Alessandro Tosi
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
46′ Elia Ciacci
Giannis-Foivos Botos65′
Alessandro Liverani
Spyridon Natsos
87′ Riccardo Michelotti
Georgios Ntaviotis56′
54′ Samuel Pancotti
Ioannis Oikonomidis
Giacomo Valentini
Efthymios Christopoulos88′

Wyjątkowa nieporadność napastników Sanu Marino U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Reprezentacja Grecji U-21 była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Sanu Marino U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.