UEFA Euro U-21: San Marino U-21 - Czechy U-21 0-6 (0-2)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 2 września, jedenastka Sanu Marino U-21 przegrała wysoko z Czechami U-21 0-6 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle.

UEFA Euro U-21
2020-09-02 20:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Arbiter: A. Kurgkheli
P. Šulc 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Czech U-21 wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech U-21 w 19. minucie spotkania, gdy Václav Drchal strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Sanu Marino U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie Václav Drchal po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Giacomowi Contiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Mattii Ceccarolemu z Sanu Marino U-21. W 55. minucie Alessandro Tosi został zastąpiony przez Andreę Contadiniego.

W tej samej minucie w reprezentacji Sanu Marino U-21 doszło do zmiany. Simone Nanni wszedł za Mattię Ceccarolego. Na murawie, jak to często zdarzało się Sanowi Marino U-21 w tym sezonie, pojawił się Filippo Quaranta, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Michele Cevolego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ladislav II wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czech U-21, strzelając kolejnego gola w 64. minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 65. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Czech U-21: Václav Drchal, Adam Karabec, Pavel Bucha, Patrik Žitný, na ich miejsce weszli: Ondřej Lingr, Michal Beran, Pavel Šulc, Antonín Vaníček. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mirca De Angelisa, Giacoma Contiego zajęli: Thomas Paolini, Simone Franciosi.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-4 zdobył ponownie w 76. minucie Ladislav II.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech U-21 w 77. minucie spotkania, gdy Libor Holík strzelił piątego gola. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Czech U-21 doszło do zmiany. Denis Granečný wszedł za Filipa Havelkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czech U-21 w 83. minucie spotkania, gdy Pavel Šulc zdobył szóstą bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Samuela Pancottiego, reprezentanta Sanu Marino U-21.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Matouš Trmal
60′ Michele Cevoli
Libor Holík  77′
30′ 73′ Giacomo Conti
David Zima
55′ Alessandro Tosi
Pavel Bucha74′
53′ 55′ Mattia Ceccaroli
Ladislav Krejčí  64′, 76′
90′ Samuel Pancotti
Michal Sadílek
Jacopo Raschi
Patrik Žitný74′
David Tomassini
Václav Drchal  19′, 27′ 65′
73′ Thomas Paolini
Martin Jedlička
55′ Andrea Contadini
Denis Granečný82′
73′ Simone Franciosi
Dominik Plechatý
60′ Filippo Quaranta
Daniel Souček
Alessandro Liverani
Michal Beran65′
Riccardo Michelotti
Ondřej Lingr65′
55′ Simone Nanni
Pavel Šulc74′  83′
Giacomo Valentini
Antonín Vaníček74′
Paco Piscaglia
Ondřej Šašinka

Drużyna Czech U-21 była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sanu Marino U-21 pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.