UEFA Euro U-21: Rumunia U-21 - Finlandia U-21 4-1 (3-1)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 14 listopada, reprezentacja Rumunii U-21 zwyciężyła z Finlandią U-21 4-1 (3-1). Mecz na Stadionul Anghel Iordănescu w Voluntari obejrzało 2 325 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 19:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 2325 | Arbiter: R. Hennessy
K. Kairinen 3'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Rumunii U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finlandii U-21 w trzeciej minucie spotkania, gdy Kaan Kairinen zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Valentin Mihăilă wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rumunii U-21, strzelając gola w ósmej minucie meczu.

W 16. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Valentin Mihăilă z Rumunii U-21. W 33. minucie Radu Boboc został zmieniony przez Ricarda Grigore'a.

W 44. minucie w reprezentacji Finlandii U-21 doszło do zmiany. Juho Hyvärinen wszedł za Mika Virtanena.

W piątej minucie doliczonego czasu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Finlandii U-21 Juho Hyvärinen.

Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Finlandii U-21: Jasin-Amin Assehnoun, Lucas Lingman, Mikael Soisalo, Kaan Kairinen, na ich miejsce weszli: Enoch Banza, Jaakko Oksanen, Saku Ylätupa, Eetu Vertainen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olimpiu Moruţana, Dennisa Mana, George'a Ganei zajęli: Darius Olaru, George Merloi, Adrian Petre. Między 66. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Finlandii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania Valentin Mihăilă hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1.

W 83. minucie w drużynie Rumunii U-21 doszło do zmiany. Denis Ciobotariu wszedł za Alexandru Pașcanu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

William Jääskeläinen
33′ Radu Ștefăniță Boboc
Aapo Halme
Andrei Chindriş
Juhani Pikkarainen
74′ 83′ Alexandru Ștefan Pașcanu
Joonas Sundman
Andrei Florin Rațiu
Jasin-Amin Assehnoun65′
Andrei Virgil Ciobanu
Kaan Kairinen  3′ 73′
64′ Olimpiu Vasile Moruțan
Lucas Lingman65′
Răzvan Constantin Oaidă
Mikael Soisalo73′
64′ George Dănuț Ganea
Onni Valakari
64′ Dennis Man
Miko Aarne Virtanen44′
 8′, 16′, 78′ Mihai Valentin Mihăilă
Benjamin Källman66′
Mihai Marian Aioani
Hugo Keto
83′ Denis Ciobotariu
Jonas Häkkinen
33′ Ricardo Florin Grigore
Juho Hyvärinen44′ 45′ (samob.)
Ștefan Marinel Vlădoiu
Kevin Kouassivi-Benissan
64′ Darius Dumitru Olaru
Aapo Mäenpää
Cătălin Mihai Itu
Jaakko Oksanen65′ 69′
64′ George Cristian Merloi
Saku Tuomas Severi Ylätupa73′
Robert Marian Moldoveanu
Enoch Banza65′
64′ Adrian Tabarcea Petre
Eetu Vertainen73′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Rumunii U-21, a piłkarzom Finlandii U-21 przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.