UEFA Euro U-21: Rosja U-21 - Łotwa U-21 2-0 (1-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 15 listopada, reprezentacja Rosji U-21 wygrała z Łotwą u-21 2-0 (1-0). Mecz na Rostov Arena w Rostowie nad Donem obejrzało 11 088 widzów.

N. Umyarov 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Reprezentacja Rosji U-21 wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rosji U-21 w dziewiątej minucie spotkania, gdy Igor Diveev zdobył pierwszą bramkę.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Diveeva, piłkarza Rosji U-21. W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Daniels Balodis osłabiając tym samym reprezentację Łotwy u-21. W 31. minucie Alvis Jaunzems został zastąpiony przez Dāvisa Sprūdsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosji U-21.

Między 46. a 60. minutą, boisko opuścili piłkarze Rosji U-21: Aleksandr Lomovitskiy, Maksim Glushenkov, na ich miejsce weszli: Konstantin Kuchaev, Daniil Utkin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jānisa Grīnbergsa, Maksimsa Toņiševsa zajęli: Daņiils Hvoiņickis, Dmitrijs Zelenkovs.

Reprezentacja Łotwy u-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rosji U-21, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Nail Umyarov.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Rosji U-21 doszło do zmiany. Danil Glebov wszedł za Naila Umyarova. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Vladislavsowi Soloveičiksowi z Łotwy u-21. Była to 76. minuta meczu. Niedługo później trener Rosji U-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Fedora Chalova. Na boisko wszedł Vyacheslav Grulev, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Rihards Matrevics
 9′ 26′ Igor Diveev
Jānis Grīnbergs60′
46′ Aleksandr Lomovitskiy
Alvis Jaunzems31′
Ivan Oblyakov
Kristaps Liepa
 65′ 66′ Nail Umyarov
Aleksejs Saveljevs74′
78′ Fedor Chalov
Vladislavs Soloveičiks76′
46′ Maksim Glushenkov
Dāvis Sprūds31′
66′ Danil Glebov
Deivids Titovs
Artem Golubev
Kristers Čudars74′
Yuri Gorshkov
Daņiils Hvoiņickis60′
78′ Vyacheslav Grulev
Dmitrijs Zelenkovs60′
46′ Konstantin Kuchaev
Kaspars Kokins
46′ Daniil Utkin
Marks Kurtišs75′

Drużyna Rosji U-21 była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Reprezentacja Łotwy u-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną reprezentantom Łotwy u-21, natomiast piłkarzom Rosji U-21 przyznał jedną żółtą.

Drużyna Rosji U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Łotwy u-21 wymieniła pięciu graczy.