UEFA Euro U-21: Rosja U-21 - Bułgaria U-21 2-0 (1-0)

4 września na Arena Khimki w Khimki odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Rosji U-21 i Bułgarii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosji U-21 2-0.

I. Diveev 64'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Rosji U-21 wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rosji U-21 w pierwszej minucie spotkania, gdy Maksim Glushenkov zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Rosji U-21.

Na drugą połowę drużyna Rosji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Daniila Lesovoya wszedł Aleksandr Lomovitskiy. W 59. minucie kartkę dostał Tonislav Yordanov z Bułgarii U-21.

W 62. minucie Konstantin Kuchaev został zastąpiony przez Daniila Utkina. W tej samej minucie w reprezentacji Rosji U-21 doszło do zmiany. Magomed-Shapi Suleymanov wszedł za Ivana Ignatjeva. W 63. minucie kartką został ukarany Maksim Glushenkov, piłkarz Rosji U-21.

Jedenastka Bułgarii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Rosji U-21, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Igor Diveev.

Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Bułgarii U-21: Ertan Tombak, Tonislav Yordanov, Stanislav Ivaylov, Iliya Yurukov, na ich miejsce weszli: Asen Rumenov, Zdravko Dimitrov, Ilian Ilianov, Iliyan Avramov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naila Umyarova, Maksima Glushenkova zajęli: Danil Glebov, Artem Golubev. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Daniel Naumov
 64′ Igor Diveev
Ertan Tombak66′
62′ Konstantin Kuchaev
Ivaylo Naydenov
46′ Daniil Lesovoy
Angel Stefanov Lyaskov
Ivan Oblyakov
Stanislav Ivaylov Ivanov77′
77′ Nail Umyarov
Kaloyan Krastev
 1′ 63′ 90′ Maksim Glushenkov
Tonislav Yordanov Yordanov59′ 66′
62′ Ivan Ignatjev
Milen Yankov Stoev
77′ Danil Glebov
Iliyan Avramov Stefanov84′
90′ Artem Golubev
Zdravko Minchev Dimitrov66′
46′ Aleksandr Lomovitskiy
Ilian Ilianov Iliev77′
Konstantin Maradishvili
Ivaylo Klimentov
62′ Daniil Utkin
Asen Rumenov Chandarov66′
62′ Magomed-Shapi Suleymanov
Georgi Rusev

Reprezentanty obu drużyn obejrzały po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Rosji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Bułgarii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.