UEFA Euro U-21: Portugalia U-21 - Gibraltar U-21 4-0 (2-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 5 września, reprezentacja Portugalii U-21 wysoko wygrała z Gibraltarem U-21 4-0 (2-0). Mecz na Complexo Desportivo FC Alverca w Alverce do Ribatejo obejrzało 4 783 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-05 21:45 | Stadion: Complexo Desportivo FC Alverca | Widzów: 4783 | Arbiter: R. Tarajev
Diogo Queirós 66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii U-21 w dziewiątej minucie spotkania, gdy Francisco Trincão zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Gibraltaru U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Portugalii U-21, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Dany Mota.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Portugalii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Thierry'ego Correię, Miguela Luísa, Pedro Neta, Domingosa Quinę weszli Tomás Esteves, Filipe Soares, Nuno Santos, Vitor Ferreira. Także drużyna Gibraltaru U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksa Cottrla, Ayouba Hmidiego weszli Kian Ronan, Leon Clinton.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dany Mota z Portugalii U-21.

Niedługo później Diogo Queirós wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii U-21, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. W 68. minucie za Kevagna Ronca wszedł James Parkinson.

W 74. minucie Francisco Trincão został zmieniony przez Pedro Pereirę, co miało wzmocnić reprezentację Portugalii U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Crispa na Phillipa Pedersona w 82. minucie oraz Jaydana Parody'ego na Dylana Peacocka w tej samej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Gibraltar U-21: Jaydanowi Parody'emu w 87. i Leonowi Clintonowi w 90. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Liam Crisp82′
 66′ Diogo Lucas Queirós
Jaime Serra
46′ Thierry Rendall Correia
Jack Breed
46′ Miguel Mariz Luís
Evan De Haro
46′ Domingos Quina
Ayoub El Hmidi46′
Daniel Santos Bragança
Ethan Llambias
 13′, 60′ Dany Mota Carvalho
Jaydan Parody87′ 87′
46′ Pedro Lomba Neto
Kevagn Ronco68′
 9′ 74′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Ethan James Santos
Luís Manuel Arantes Maximiano
Bradley Banda
74′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Christian Lopez
46′ Tomás do Lago Pontes Esteves
James Parkinson68′
Nuno Albertino Varela Tavares
Phillip Gillingwater Pederson82′
46′ Filipe Miguel Barros Soares
Leon Clinton46′ 90′
46′ Vítor Machado Ferreira
Julian Del Rio
46′ Nuno David Oliveira Santos
Dylan Peacock87′
Romário Manuel Silva Baró
Kian Ronan46′
João Pedro Neves Filipe

Drużyna Portugalii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki Gibraltaru U-21. Wyjątkowa nieporadność napastników Gibraltaru U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Portugalii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Gibraltaru U-21 wręczył dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.