UEFA Euro U-21: Polska U-21 - Rosja U-21 1-0 (0-0)

8 września na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Polski U-21 i Rosji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Polski U-21 1-0.

P. Dziczek 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Rosji U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nailowi Umyarovowi z reprezentacji Rosji U-21. Była to 45. minuta pojedynku.

Na drugą połowę jedenastka Polski U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Marcina Listkowskiego wszedł Jakub Kamiński. Także drużyna Rosji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksima Glushenkova wszedł Magomed-Shapi Suleymanov. W 57. minucie Konstantin Kuchaev został zmieniony przez Daniila Utkina.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Aleksandrowi Lomovitskiemu z Rosji U-21.

Jedynego gola meczu strzelił Patryk Dziczek dla drużyny Polski U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Po chwili trener Rosji U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Naila Umyarova. Na boisko wszedł Danil Glebov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Aleksandr Lomovitskiy został zmieniony przez Daniila Lesovoya, co miało wzmocnić jedenastkę Rosji U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tymoteusza Puchacza na Przemysława Płachetę w 74. minucie oraz Mateusza Bogusza na Bartosza Slisza w tej samej minucie. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Polski U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Matvey Safonov
88′ Karol Fila
Roman Evgenjev
72′ Robert Gumny
Danil Krugovoy90′
Jakub Piotr Kiwior
Pavel Maslov
Kamil Piątkowski
Nikolay Rasskazov
74′ Tymoteusz Puchacz
Konstantin Kuchaev57′
78′ Mateusz Piotr Bogusz
Aleksandr Lomovitskiy59′ 67′
 61′ Patryk Dziczek
Ivan Oblyakov
46′ Marcin Listkowski
Nail Umyarov45′ 67′
Tomasz Makowski
Maksim Glushenkov46′
86′ Patryk Klimala
Danil Stepanov
46′ Jakub Kamiński
Danil Glebov67′
Sebastian Kowalczyk
Artem Golubev
74′ Przemysław Płacheta
Daniil Lesovoy67′
78′ Bartosz Slisz
Konstantin Maradishvili
Maciej Rosołek
Daniil Utkin57′
Paweł Tomczyk
Magomed-Shapi Suleymanov46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna Polski U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Rosji U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.